Login Search

SWANS slaví 30 let a vrací se do Čech

SwansScrape Sound, Silver Rocket a Lucerna Music Bar uvádějí
 
SWANS (USA/ Young God)

+  special guest Sir Richard Bishop (USA)

Když se před dvěma lety Swans vrátili s novým albem, tak asi nikdo nemohl předpokládat, co se stane. Obrovský zájem, desítky oslavovaných koncertů, ale hlavně - žádné vyvolávání nostalgií vonících vzpomínek. Posluchače naopak fascinovala plnokrevná bující energie a síla, která Michaela Giru a jeho suitu žene stále kupředu. Zápal kapely se vůbec nevyčerpal, Swans pokračují s novým, snad ještě povedenějším albem a dalším turné. Zastávka v České republice v jejich itineráři opět nechybí, Swans vystoupí v úterý 27. listopadu v pražském Lucerna Music Baru a kromě představení nového alba The Seer ještě stihnou pořádně oslavit třicáté narozeniny.
 
Vstupenky v hodnotě 490,- Kč budou v prodeji od středy 25. července v sítích Ticketportal, Ticketpro a Ticketstream (+ obvyklé poplatky), v pokladně Lucerna Music Baru a obchodě Rekomando. Zbylé vstupenky pak budou k dispozici v den koncertu na místě za cenu 620,- Kč. 

http://younggodrecords.com
www.scrapesound.org
www.silver-rocket.org
www.musicbar.cz
 
Swans - Michael GiraSwans svérázně oslaví třicet let od svého vzniku 

Michael Gira a jeho Swans se od poloviny roku 2010 snad ani na chvilku nezastavili. Comebackové album My Father Will Guide Me Up A Rope To The Sky ihned po vydání umlčelo jakékoliv ironické připomínky ke znovuzrození skupiny a nekončící řada koncertů k němu definitivně potvrdila relevanci návratu Swans na scénu. Na jaře letošního roku vydané živé album We Rose From Your Bed With The Sun In Our Head zachycuje obrovskou živelnost a sílu jejich živých vystoupení, a také zároveň přirozený vývoj, kterým skupina během dvou let nového života prošla. Hned dvě z písní zachycených na tomto záznamu pocházejí ze zbrusu nového alba, které skupina ohlásila na 26. srpna. The Seer znamená nejen definitivní potvrzení návratu skupiny, ale také jeden z velkých milníků v historii skupiny. Nechme mluvit Michaela Giru samotného:

The Seer vznikal třicet let. Tohle je vyvrcholení každého předchozího alba skupiny, stejně jako každé hudby, kterou jsem kdy stvořil, na které se podílel nebo si ji představoval. Ale není to definitivní, tak jako písně na něm samy o sobě nejsou ukončené. Vznikaly původně u akustické kytary, aby pak byly upřesněny díky (neocenitelné) pomoci od přátel a následně mučeny a svedeny ve studiu. Nyní, jak se připravujeme na to, že je budeme předvádět živě, je čeká ještě větší kanibalismus a nucené vykrmování. Právě v tomhle momentu budou nadále donekonečna mutovat nebo možná budou odhozeny.”

SwansNa albu The Seer hostují Akron/Family, zpěvačka newyorských Yeah Yeah Yeahs Karen O, hlukový mág Ben Frost, členové Low Mimi Parker a Alan Sparhawk, Grasshoper z Mercury Rev a k obrovskému překvapení všech alespoň trochu zainteresovaných hlavně někdejší zpěvačka skupiny Jarboe. Právě ona byla vedle Michaela Giry jedním z nejdůležitějších článků Swans v jednom z klíčových období jejich historie. A také jedním z důvodů rozpadu kapely. Právě její účast potvrzuje, že se Michael Gira rozhodl přece jen trochu bilancovat, ovšem samozřejmě zcela po svém. V letošním roce uplynulo třicet let od založení skupiny a na oslavu tohoto jubilea vydávají Swans pravděpodobně nejambicióznější album svojí bohaté kariéry.
 
Biografii Swans najdete zde: http://younggodrecords.com/artists/10-artists/32-swans 

Aktuální sestava Swans:
Michael Gira
Norman Westberg
Christoph Hahn
Thor Harris
Phil Puleo
Chris Pravdica


Začátek akce: 20:00
Info: 490 Kč (+ poplatky Ticketportal, Ticketpro, Ticketstream); v pokladně LMB a Rekomando bez poplatku; na místě 620 Kč
Odkazy: Swans: Marast databáze Myspace Homepage Wikipedia