Login Search
Album listopadu 2019

Album listopadu 2019

Přispěj do diskuze

přidat komentář

zobrazit vše

   anonymous: Dík za ty Child Abuse, úplně jsem zapomněl, jaká to je rychta...  
ty píste to už je taky řáholec let, co to marast dělal v K4.... 9 ?

Dík za ty Child Abuse, úplně jsem zapomněl, jaká to je rychta...

dal jsem novy Nile a skoro jsem to nedoposlouchal, hrozny..

novy Blut Aus Nord se na prvnich par poslechu tvarili jako takova "pisnickova" a poslechova variace na MV a bavilo me to, ale zacina to ztracet kouzlo.. nerozumim ani tomu nazvu, viceme libovolna deska z jejich tvorby je psychedelictejsi nez tohle

   anonymous: Franta: "Proto nechápu, proč se třeba Liturgy drží těch BM prvků, a nejdou čistě do nějaký přemýšlivější avantgardy. Znělo by jim to tak podle mě konzistentněji." Přesně, přesně, PŘESNĚ! :-)  
no ámen, jenže blackmetal je trendy, takže se ho drží imho z kalkulu

Franta: "Proto nechápu, proč se třeba Liturgy drží těch BM prvků, a nejdou čistě do nějaký přemýšlivější avantgardy. Znělo by jim to tak podle mě konzistentněji." Přesně, přesně, PŘESNĚ! :-)

ja uz blazene zapomnel ze kdysi nejaky teply liturgy co chteli reformovat black metal existovali, nedik a unhails

   anonymous:
takhle - Hunt-Hendrix má titul z filosofie z Columbie, což má přece jen malinko větší váhu než underground cred fellaz, co dělají uberzlou okultní (čti: zcela arbitrární) magii.

říkat, že bm musí být zlej, je cca jako říkat, že džíny musí být modrý – tradice, ale čistě věc preference. osobně daleko víc oceňuju práci se zpraseným zvukem a hledání všech možných cest, kam ta hudba může vést. myslím, že znám poměrně dost bm, ale kvůli "zlu" poslouchám asi tak 0,04 % z něj. asi jsem už dost otupělej v tomhle, ale většinou tam prostě nic takovýho nevnímám.

dost mě překvapuje, že to DR vytahuje až teď, největší hejt Liturgy přišel po vydání druhý desky v roce 2011. z druhý strany právě šlo zas rozebírání toho konceptu, což nakonec vedlo k tomu, že půlka kapely odešla. rozhodně nešlo o to, že by si chtěli udělat promo ze superavantgardního konceptu.

co přesně vám vadí na té recenzi na ČT? Karel Veselý imo bm docela poslouchá, mají poslední dobou s Jiřím Špičákem a Milošem Hrochem tendenci cpát do všeho kulturní teorii, zejména Marka Fishera, ale tohle mi přijde poměrně v cajku.

Liturgy jsem rok po vydání debutu viděl naživo, bylo to fajn, pak jsem je vlastně přestal sledovat, co jsem teď poslouchal novější věci, nijak extra to nebaví, ale rozjíždět vůči nim hejt mi přijde zbytečný. ty jejich "filosofické" systémy vypadají prapodivně, ale asi bych to nezatracoval úplně z fleku..
  


Já teda nemám titul z filosofie, "jen" odjinud z filozofické fakulty, a ty ideové koncepty za Liturgy mi přijdou jako naprosto neskutečná pitomost, která jestli je myšlená vážně, tak za tím musela být koňská dávka houbiček nebo něčeho podobnýho.

Článek na ČT je na poměry mainstreamovýho psaní o metalu v pohodě, četl jsem stokrát horší věci. Jen prostě člověk co se v BM ranku trochu pohybuje vidí, že ze sebe autor dělá většího experta než je. Ale totéž by se stalo mně, kdybych psal řekněme o crust punku, který taky občas poslouchám.

Pokud jde o BM a zlo: Neříkám, že to musí být zlo ve smyslu "Satan, Antikrist, Satan, Antikrist, jenom tam vzadu sedí dva Antikristi vedle sebe." Ale nějaká ta destruktivita, naštvanost, znechucený pohrdání společností … jsou věci, pro jejich vyjádření je BM (jako) dělaný. Když chci vyjádřit pozitivní emoce, mám paletu žánrů, jejichž prostřednictvím to můžu udělat mnohem líp, než skrze nějaký vykastrovaný a ochočený BM. Proto nechápu, proč se třeba Liturgy drží těch BM prvků, a nejdou čistě do nějaký přemýšlivější avantgardy. Znělo by jim to tak podle mě konzistentněji.

   anonymous: Po takže byl obrázek pusinkujicich se princů :(  
ach<3