Login Search
Album října 2019

Album října 2019

Přispěj do diskuze

přidat komentář

zobrazit vše

A ještě ke všemu tohle napíšeš jen kvůli tomu, že někdo považuje nějakou undergroundovou metalovou deku za slabší... jako no comment radši už...

   anonymous:
posledni Portal ze je slabej - ted ses odkopal jako buzik

jinak (zvlast posledni) Impetuous Ritual je urcite psychedelictejsi nez GU..
  

Odkopal jako buzik? Děláš si prdel? Právě ses těžce odkopal ty. Chce se mi blejt. Ubohý homofobní zvratky!

Zkoušel jsem nové Shahmen a jo, potřetí to (zdá se) na mě zabralo. Ještě si musím poslechnout předchozí počiny, jestli jsem si neseděl ny uších. Škoda, že je to tak krátké. Je tam víc etna, zvukově zajímavé, není to tak ploché, prostě dobré.

posledni Portal ze je slabej - ted ses odkopal jako buzik

jinak (zvlast posledni) Impetuous Ritual je urcite psychedelictejsi nez GU..

Osobně si teda myslím, že srovnání s Portal není úplně na místě. Jasně, je totaky temnej death metal, ale osobně ty kapely vnímám docela odlišně. IR a Eskhaton budiž, ale furt na mě teda (i díky té jednoduchosti a surovosti ttnbld) nepůsobí až tak násilně. V mnoha ohledech ty kapely sice jdou opravdu dál, ale ta posedlost a síla, co tě trhá na kusy, je za mě u Teitanblood mocnější.

   AddSatan: První 3 desky Portal, poslední Impetuous Ritual a i Eskhaton jsou skoro ve všech těch ohledech o dost dál než ttnbld  
amen to that, dokonce si myslim, že teitanblood ani uplně tímhle směrem nejdou (nepovedených kopírek toho portal stylu je ostatně víc než dost, od Altarage po Ulcerate, i poslední dva portaly jsou slabý), a snaží se víc o "hudbu" než o nějakej channeling podvědomí (v tomhle jsou imho Grave Upheaval nejdál). myslim, že hodně přehodili výhybku oproti Death i Seven Chalices - pro mě je to dobře.

Osobně to za nějakej psychedelickej mimořádnej, pošahanej apod. zážitek vůbec nepovažuju, ale v kontextu těch pomalých black-deathů nahráli dobrou desku, i ty ambientní party jsou povedený. navíc grafika je skvělá.

Debata zajímavá, ale víceméně docela zbytečná, neb hodnocení je vždycky čistě subjektivní. Pro jednoho jsou sračka Eskhaton, pro druhýho třebas ty Crowbar (1:0 pro vanenu :-D). Jeelwert tu psal jak je hotovej zrovna z posledních Mayhem že jo...
Ale abych jen nepindal...a pokud se bavíme o metalu, za mě ČISTĚ SUBJEKTIVNĚ již zmíněné MoRT... to je první věc která se mi vybaví. Ordo v závěsu a určo tam budou další věci na který si teď nevzpomenu.

   mIZZY: lze ale těžko najít kapely, jejichž hudba by byla tak vyhrocená a pošahaná, aby zanechala na (nutno říct vhodném, ta hudba opravdu není a ani nemá být pro každého) posluchači tak silné šrámy jako právě ttnbld ... v kombinaci se správným zvukem, vyšinutým vokálem a celkovou aurou je ten bordel, kterej Španělé tvoří, podstatně silnější.   
První 3 desky Portal, poslední Impetuous Ritual a i Eskhaton jsou skoro ve všech těch ohledech o dost dál než ttnbld, snad jen s výjimkou vokálu (a platí to hlavně pro E., mj. i ten ttnbld vokál mi často připomíná starý Carcass), ten mají pojatej vlastně docela zajímavě / působivě, byť občas se ucukávání koutků neubráním :) (záleží na náladě a míře ochoty přistoupit na pravidla hry). T. jsou přece jen blíž nějakýmu obyčejnějšímu, "přízemnějšímu/příčetnějšímu" (nebo jak to nazvat) oldschool "hobluj pyczo" metal/grindu :), zvlášť když teda nasaděj tupačky :). Ano, pokud budu teda uvažovat jen striktně v intencích primitivního/ějšího bestial / war / death / grind / blacku, tak jsou z něj asi nejlepší, ale to je něco jako "jednooký mezi slepými král", takže to zas až taková výhra není :). A navíc tam chvílema čvachtaj kopáky, hanba! :)

   anonymous: Samozřejmě, pokud někdo to zlo v TTNBLD necítí a naopak mu přijdou spíše úsměvní, v pořádku. Ale podobně lze odsoudit i třeba věci jako Nosferatu, Kabinet Dr. Caligariho nebo Posedlost. Někdo si při scéně v metru říká, proč ta afektovaná piča vřeští jako piča, chi, chi, chi, co jí jebe, ale někomu z té posedlosti běhá mráz po zádech děsem a zhnusením.   
Tak neasi, já to vnímám zhruba ambivalentně, T. i ty filmy - na jednu stranu to určitý kouzlo má (v různým poměru - dle příkladu), na druhou mi to přijde v dnešní době už spíš komický a zastaralý / naivní, takže i když se T. evidentně o to snaží, oproti MoRT, TAOP atd. to na mě takhle nepůsobí, resp. mě i udivuje, že na někoho jo / to někoho bere až tak...

   pepua: škoda, že třeba v závěru Malum ten čistej vokál nenazpíval Big Boss, byla by to alespoň prdel.   
jojo Jirku si tam umím představit, vlastně ho tam asi odteď už vždycky trochu uslyším :) (pokud si to ještě někdy pustím :) ), mj. hodně BB vokály jsou místy na letošních Gaahls Wyrd - taky celkem sranda :)