Login Search
Album února 2019

Album února 2019

Přispěj do diskuze

přidat komentář

Black to Comm - jo, přesně, včera jsem poslouchal poslední desku...

   anonymous: Black to Comm   

dobrý je to, zajímavý, divný, zvukově promakaný, místy zneklidňující, psychedelický, připomíná mi to Nurse With Wound

Hesperian Death Horse - docela příjemně překvapilo, vliv VBE/Virus jasný, v první skladbě mi to místy trochu připomnělo až BAN - MoRT, i jiný věci (i The Axis of Perdition něčím, trošku), ale fajn, že s těma disharmoniema/sonancema zkouší pracovat trošku jinak, líbí se mi taky ten "plovoucí", lehce jazzy feeling (bicí mj.), přitom to i hypnotizuje, nebo i ty divný vokály. Nikde jsem nenašel jména členů kapely, nepřekvapilo by mě, kdyby v tom hrál někdo z Pogavranjen, kteří jsou taky ze Záhřebu a ti jsou VBE/Virus vykrádačka ještě o dost víc.

Funereal Presence - debut mě moc nebavil, tohle je lepší. S tou pitoreskností, groteskností atd. bych to nepřeháněl... furt je to oldschool, byť místy pravda pokroucenější/divnější - nejvíc to zní (kromě Negative Plane samozřejmě) jako epičtější (a lehce vyjetější) Tormentor :) (postupama - včetně heavíkování i zvukem), taky starý Master´s Hammer, Mortuary Drape, klidně až k raným Sodom, poslední éra Darkthrone atd.. "Pohádkově středověká" atmosféra taky fajn. Možná sem tam trochu natažený, ale nápady převážně jsou a je to dobře zahraný. Celkově spíš fajn sranda, včetně cowbellu (mj. mi přijde, že ho tam není tolik, aby bylo třeba se nějak "přes něj přenášet"), ale jo, překvapivě mě to docela baví.

mě yeruselem docela zklamalo. poaslouchá se to dobře (přesně, 777 je to) ale po čyřech posleších tak nějak cítím, že mi to nemá co dát.

teda tvrdit o Yerušelem, že to je čistej industriál říznutej post-punkem, je, řekněme, hodně metalový)) ty BaN riffy tam jsou pořád, není to moc daleko od 777 alb..

a teda jsem pořád zavalenej, tak aspoň telegraficky, poslední měsíce poslouchám, všechno víceméně parádní věci:
novinky: Health, Croatian Amor, Vince Staples, Black to Comm, Xiu Xiu, Cucina Povera
starší: Ariadne, 33EMYBW, Tsembla, Hatis Noit