Login Search
BATUSHKA, SCHAMMASCH, TREPANERINGSRITUALEN

BATUSHKA, SCHAMMASCH, TREPANERINGSRITUALEN

  • kdy: 23.1.2017
  • kde: Praha, Futurum

Přispěj do diskuze

přidat komentář

Borci, jestli jste přišli na BM, tak jste mohli Trepaneringsritualen v klidu vynechat. Informace o co se jedná byly dostupné. Každopádně mě to stejně, jako autora bavilo víc na Hradbách Samoty. Přijel jsem hlavně na Schammasch a ze startu sem si s tím nevěděl vůbec rady, až jsem z toho byl nasraný. Pak mě to nějakým záhadným způsobem vtáhlo a užil sem si to až do finále, i když věřím, že už odehráli o hodně lepší koncerty. Batushka jde tak nějak mimo mě, ale v pohodě to bylo. Souhlas s Otisem, že zvukově to bylo dobrý a nesouhlas s Martym, že "žádný velký umění...". Myslím. že protagonisti to naopak považují za silný art a nadstavbu jejich počínání. To jak se jim to daří nehodnotím, nejsem cílová skupina.

Taky to vidím a slyším trochu jinak.

Uvodní úlet, jsem po poslechnutí desíti minut hluku, odešel raději trávit konverzací ke stolu a pivu.
A dál to ani komentovat nechci, prostě hluk samplu, nějaky kečup a zase samply. Do toho starý dobrý záklínadla...

Schammasch: zvuk byl tak špatný a nečitelný, že nevím co recenzent slyšel.
Tři kytary :-) jak úsměvné v blackmetalu, na stagi hlavy Peavey EVH..4x12 boxy - a zvuk: stěží jsem slyšel jednu!!! kytaru a to jen když přestal mastit bubeník. Co tam tvořili tři je mi záhadou, asi větší včelín. jak mi ráno psal kolega " A nebo ne, prostě musíš jen milovat trojkytarový bzukot, protože to je prostě námrd :D" no taky že byl.... Stáli jsme vedle zvukaře, který tam tahal zběsile šavlemi a vypadal hodně neštastně, výraz (pičo co s tímhle mám dělat :-))
Hrozná zvuková koule, kde nebylo slyšet konkretně nic, ale asi černá atmosfera udělala v uších svoje.

Batushka: měl dobrej zvuk, rozhodně lepší než Schammasch tak o 100% a proč? protože jestli si recenzent všiml jeli všichni přímo do mixu,přes PODy(mimochodem na ně kdysi jeli i Mešuge). přehulená kytara ani náhodou!!, byla sotva slyšet, bicí super a výkon bubeníka taky super, zpěv nazvučený dobře.
Divadýlko kolem toho hodnotit nechci, prostě show, patří to k tomu. Někomu se líbit nemusí, někomu může.


Zdarec,také jsem shlédnul tento koncert a dovolil bych si s recenzentem mírně nesouhlasit. Úvodní úlet ani hodnotit nemá cenu,buď teda chodíme na black metal nebo na nějakou elektroniku,i když vím,že všechno se mění,někam směřuje a vývoj nezastavíš.
Schammasch jsem viděl poprvé a musím uznat,že atmosféru navodili. Ale v tom zahuhlaném(byť záměrně) zvuku jsem žádné super hudební perly neobjevil. Pro člověka,který to nezná a nemá naposlouchané z desek celkem nuda.
Narozdíl od toho Batushka od začátku perfektní čistý zvuk,i když je to vlastně blackmetalová komerce,tak jsou lidi (já taky),kterým se to líbí,řečeno slovy z klasického filmu "žádný velký umění,lidi se chtěj bavit."
To ale v tomto případě tak docela neplatí,protože většina skladeb je fakt skvělých a ty sborové zpěvy jsou i naživo prostě super. Není to sice takový černý rituál jako třeba Sortilegia,ale má to rozhodně svojí vysokou kvalitu. Za mě nejlepší koncert Batushka zatím (viděl jsem čtyři).
Tak a teď už ani nevím,co jsem napsal,takže končím a zdarec.