Login Search
Červencové koncerty 2019

Červencové koncerty 2019

Přispěj do diskuze

přidat komentář

Já musím říct, že mě docela dost bavili ti Anguish v pondělí. Z desky to je takové půl napůl, má to fajn momenty, ale jako celek mě nějak extra nebaví. Rozhodně všichni, kdo se na ní podíleli, mají za sebou už mnohem lepší nahrávky.
Naživo to ale šlapalo dost dobře. Album je celkem vyklidněné, ale na koncertu předvedli docela slušnej hukot. Sice celé to bylo dost sofistikovaně zahrané, ale došlo i na mocné noisové pasáže. Pořádnej zvuk tomu taky dost přidal, a celkově bych řekl, že díváky moc nešetřili.
Jasně, byly tam některá slabší místa, ale celkově mě to bavilo mnohem více, než jsem čekal. Gustafsson 50/50 střídal ságo a noisové krabičky, bubeník z Fire! o taky občas dobře rozjel a duo Dälek se skřípání a umocnění zvuku rovněž nebránilo. Jedinej, u koho mám trochu otazník, je Irmler, ale to asi proto, že jsem vůbec neviděl, co za svými synťáky dělá.
Rozhodně lepší než poslední koncert Dälek na témže místě.

uniform, body, ceremony, bad breeding, bahratal, sněť a spousty dalšího na fluffu dobré, rozdrobení velké stage na dvě malé + playfast stage a psychtent dobré řešení, fluff jako vždy paráda

Nick Mason +1
Vlastně ve všem souhlas :)

Nick Mason’s Saucerful of Secrets - pěkný to bylo. Zvláště Set the Controls... až překvapivě silný, asi i jeden z nejlepších psych rock songů, co jsem kdy na koncertech viděl. Ale i titulní ze Saucerful... skvělá, titulní z Obscured... (mj. mi to dost připomínalo něco od Grails), One of These Days super, Let There Be More Light, Interstellar a Astronomy taky hodně dobrý. Pár míst vyloženě husiňácký, místy mírný rozpaky - u některých věcí z The Piper..., ale třeba i "proto-Sex Pistols punk rock" Vegetable Man a Bike zněly trošku líp než z nahrávky. Některý vokály (hlavně basák Guy Pratt - hrál v PF 87-94 místo Waterse) mi dokonce sedly i víc než v originále (míň naivní/"teplý"), místy to nebylo úplně ono, ale většinou dobrý. Kytary, basa a klávesy zahraný skvěle, u kláves, efektů, samplů oceňuju, že trochu aktualizovali zvuk/y a i díky mohutnějšímu zvuku vyzněly až překvapivě dobře ty nejvíc psychedelický/free pasáže (v jednu chvíli i slušně zadronili :) ). Trošku paradoxně byl nejslabší článek Mason - zahrál to ok, přesně, ale přišlo mi, že trochu zjednodušoval, něco vyznělo víc "bigbeatově", možná to bylo i nazvučením bicích (mohutnej kopák a virbl, přechody ne(vy)zněly až tak dobře, jak bych čekal), Syncopated Pandaemonium hrál jen na virbl a hodně zkráceně atd.. Ale tak je mu už 75 no :) - což je vlastně hustý, že to vůbec dal takhle :). Alespoň že v Set the Controls... to přes přechody rozjel, tak jak jsem čekal (+ gong samozřejmě :) ) - jen ho měli hrát na závěr a pak už nic, když po něm rozjeli See Emily Play a hlavně Bike, to byl dost kvalitativní sešup. Světla super, s tou zadní plachtou to byl místy fajn psych (vlastně z relativně mála vytěžili hodně). Zvuk dobrej, v pár místech to mohlo být v něčem lepší, ale ok. No a sál Velký Lucerny - pěkný místo, ale strašný vedro. Lidí takový skoro plno, takže i uprostřed sálu nebyla vyloženě tlačenice. Plzeň za pade až překvapivě v pohodě pitelná. Jsem rád, že jsem to takhle, byť jako "semi-revival" viděl, protože i kdyby to s Watersem a Gilmourem dali dohromady tak by určitě nehráli tolik starejch věcí. Škoda, že nehráli Careful with That Axe, Eugene - to bych živě slyšel hrozně rád. Tak ještě někdy toho Gilmoura a budu to mít (z těch živejch) komplet :).

Impeutous koncert roku! (ok, peknej vykrik do tmy, skoro nikam nechodim)

prej zvuk na hovno, a Anselmo dlouhé proslovy mezi songama, ale Šéf byl pracovně?

Škoda, že na toho Anselma dneska nemůžu. Musím makat :-/ Jinak bych jel hned.

a co nás přespolní zajímá: uvidíme pana šéfa na ANTIHUDBĚ 16.7.?