Login Search
Červnové koncerty 2019

Červnové koncerty 2019

Přispěj do diskuze

přidat komentář

The Young Gods včera pěkný, stařešinové jsou pořád ve formě. Přehráli celou novou desku, z ní jsem se nejvíc těšil na experimentálnější kusy Moon Above s harmonikou a hlavně šamanskou All My Skin Standing. Ale i ostatní věci vyzněly živě líp než z alba. Přídavek se nesl v duchu povinných letitých hitovek - jsem konzerva a tak mě mrzí, že se to jede skoro celé z playbacku, ale třeba Kissing the Sun nakládala. Hodina a půl utekla jako voda.

Reichovo Tehilim včera moc pěkný - v těch hlasových kánonech se dalo dobře "zaplavat/bloudit", na konci až moc Haleluja, ale většina skladby mě dost bavila.
Pärt - U řek babylónských taky fajn, ale krátký, než jsem se pořádně naladil, byl konec (dost useknutej mi přišlo).
Wajsarovo Algorytmy pro trombón a orchestr místy připomínalo až nějaký rio/avant-jazz/rock/zeuhl - mj. jazz/rocková bicí souprava atd., údajně to byl jakýsi druh improvizace (něco jako aleatorika?), kdy je trombónista zároveň dirigent, paradoxně to znělo nejvíc přístupně a chytlavě z celýho večera, co se týče motivů - možná až moc, ale zajímavý prolínání nástrojů (hlavně rytmicky), převážně taky bavilo.

Tool včera naprosto fenomenální. Energie, zvuk, setlist, vypiplanej vizuál, naprosto bez chyby. Nový věci zněj skvěle, dlouhý epický kompozice, těšba na konec srpna...