Login Search
DEAD CAN DANCE, DAVID KUCKHERMANN

DEAD CAN DANCE, DAVID KUCKHERMANN

  • kdy: 10.10.2012
  • kde: Praha, Kongresové centrum

Přispěj do diskuze

přidat komentář

Tak včera víceméně očekávatelně - Lisa skvělá (v pár místech husina za krkem), Brendan povětšinou taky fajn/ok, byť mě postupně začaly jeho songy spíš nudit. Klávesy/synťáky povětšinou snesitelný, ale v některých skladbách/místech příšerný - zvláště ty vyšší rejstříky, to bylo vyloženě utrpení (Carnival). Oproti tomu, co je tu v reportu z 2012 trochu víc živých nástrojů - mj. bicí, různý perkuse, flétna, mandolíny (?).
Zvuk celkem dobrý, byť v pár místech něco nevyvážený / zbytečně nahlas (třeba v Cantara až moc perkuse, jinde klávesy atd.).
Nejsilnější samozřejmě věci z 2. a 3. desky - Avatar, Mesmerism, Anywhere..., Cantara + Yulunga z Labyrintu, ale dobrá byla víc jak polovina setu (resp. zhruba střídačka - dobrá / horší). Škoda, že nic z debutu a Spiritchasera.
Místy na mě živě nějak ještě trochu víc než z nahrávky působilo, jaký je to vlastně kýč (tu víc, tu míň) a chvílema "až moc hezký/milý", ale většinu času se dalo na tu "hru" přistoupit a užít si to.
"Projekce" na úrovni spořiče obrazovky většinou ubohá až otravná, jen v pár skladbách ok. Světla docela fajn.
setlist stejný jako tu: www.setlist.fm/setlist/dead-can-dance/2019/hala-torwar-warsaw-poland-2b9
Jo a hraje s nima fousáč co vypadá jako Sol Faur z Dordeduh :)
Kuckhermann celkem bavil, dobrý.

Pardon, "synťákový" darwave.

   anonymous:
co si od nich mam jako nepolibenej poslechnout, at v tom nejsou zadny africky koralky a jiny etnosracky, to nejtemnejsi co udelali?
  

Album Within the Realm of a Dying Sun z roku 1987, na něm hrají čistě syntetický darkwave. Pro mě je nejposlouchatelnější právě ze zmíněného tebou důvodu.

CH: No, jak to od tebe čtu, tak raději nic...

co si od nich mam jako nepolibenej poslechnout, at v tom nejsou zadny africky koralky a jiny etnosracky, to nejtemnejsi co udelali?

24. 6. 2019 opět v Kongresáku (jestli to třeba ještě někdo náhodou neví :) )
lupeny doma, předprodej začal před hodinou a půl, mizí celkem rychle... má to být údajně hlavně průřez celou tvorbou (Life and Works 1980-2019 - jsem zvědavej, jestli dojde i na gothic rock/post-punk z první desky :) ), ale bude i nová deska, takže kdo ví... 4 dny předtím (pekelně drahej) John Zorn, červen bude náročný...