Login Search
Dubnové koncerty 2019

Dubnové koncerty 2019

Přispěj do diskuze

přidat komentář

Suspiria v kostele, ale certuzel komouska basta
https://www.facebook.com/events/562451131158428/

   gába:   
za mě to bylo ultimátní! i Fialka prohlásil "koncert roku", čili si dej dohromady, že je jeste videt bude šance :)

Prý kolem 70 platících, což sice není moc, ale aspoň ne úplný průser. Údajně se to tak nějak zaplatilo.
Vycpávkové pasáže vysvětlím v reportu, kterej už je skoro ready :)

dpč to mě štve, jsem čekal, že zvuk bude na pikaču atd... trochu se utěšoval, neb zrovna včera odjezd na Slovač. S tím jazzem máte recht teda, ale je zvláštní, jak píšete, že to vylezlo hlavně live. Spíš mi přijde, že to bývá naopak že jo.? Taky bych čekal bez masek, ale asi maj rádi potní liposukci obličeje :-) A jinak "vycpávky" mě právě taky hodně baví.
Lidí bylo dost? Hlavně, že jsem v našem korporátu dával na nástěnku plakát... No nepokrytě závist teda, snad je ještě někdy uvidím.

Jojo, cca jak píše mIZZY. Stejně jako na desce, první dva songy jakože fajn, ale nic extra, od Gothamu to začalo být zajímavější, Chernobyl a Cosmopolis nej - dynamický střídání klidnějších, atmosféričtějších míst a disharmonických pekel, až naživo mi plně došlo, co tam hlavně Grohowski (nebo i Blanco) místy hraje za jazzmetal masakry - mj. tomu pomohlo i "kovovější", údernější nazvučení bicích, na desce jsou takový "měkčí", což se hodí k jazzíčkování, ale sypačky tlačily naživo o dost víc. Filth a přídavek (co to bylo?) převážně taky super. Zvláště v některých momentech by jim prospěla druhá kytara, třeba sólo v Gothamu jelo ze samplů atd., ale nějak zásadně to nevadilo. Škoda, že nebylo nic (nebo ten přídavek?) z Abyssal Gods, ale i tak mě to bavilo víc, než jsem čekal. Jinak nevím co mají být přesně na desce ty "vycpávkový prvky", ale myslím, že ty mě tam právě dost baví :), u VL mám spíš problém, že mi přijdou slabší některý metalový riffy/pasáže (první dvě skladby hlavně). Ale nakonec jsem si jí koupil (protože neměli AG).

Hej super!
I když hráli teda jenom nebo primárně z Vile Luxury, které mě teda po Abyssal Gods a EPčkách moc nebaví, tak naživo to makalo mnohem více.
První dva-tři songy sice nebyly úplný zázrak, ale od Chernobyl Blues dále už totální nářez.
Dost tomu pomohlo, že naživo nebyly vycpávkové prvky jako na albu, ale šlo primárně o to, co hraje samotné trio.
Hlavně bubeník jel naprosté masakry a pro mě nepochopitelné rytmy. Navíc jednou rukou blast beaty, druhou jazzíček a podobně.
Hodně se mi líbilo, jak pracovali s kontrasty, třeba na nasypanej konec Chernobyl Blues navázali jazzovou pohodou a pak zase metal.
Kytara sice mohla lézt ven trochu více, ale jinak to zvukově taky sedlo. Vzhledem k tomu, že jejich prezentace je dost blízko tomu, co dělají třeba Aluk Todolo - rytmický diktát od bicích a basy, kdy kytara sem tam jede riffy, ale jinak zbytek doplňuje různým skřípáním, tak její nižší hlasitost ani nevadila.
Jo a taky se mi potvrdilo, že než disharmonický/avantgardní metal jedou IE čím dál více nasypanej jazz.
Masky samozřejmě nechyběly.

Tak co včera Imperial? Já nemohl přijet kvůli práci...

tak urcite :D

Fauna a LAcephale v sobotu aka blackovej koncert roku.
https://www.facebook.com/events/369894960529045/

a Goblin fakt nikdo?

moji drazí marastí milí, jestli se někomu z vás povede toho 17. dubna dorazit, budete víc než srdečně zváni, neviděli jsme se opravdu x rokůch. a když už by vás třeba mbtf nezaujali svojí "strhující syntézou", ufajr jsou skvělí a permon balet superstar pak naprosto geniální a dechberoucí. takže dýchací přístroje s sebou...

tvl, ty Jaga, to jsou carodky zas...

   pf: Julia Kent nikdo? nic?
Alfa Mist nikdo? nic?
  
to vis, krupani :)

Julia Kent nikdo? nic?
Alfa Mist nikdo? nic?

uf ;)

jarda jágr jazzist fakt povinnost, ještě za ty prachy. loňským koncertem v lucerně žiju dodnes.

a v podpsovi

Tak se na Karláku sejdeme ;-)