Login Search
EIVIND AARSET

EIVIND AARSET

  • kdy: 31.10.2015
  • kde: Praha, Jazz Dock

Přispěj do diskuze

přidat komentář

zobrazit vše

8. 11. Eivind Aarset (2 bubeníci tentokrát, prý poslední tour k I. E.) v Jazz Docku
www.jazzdock.cz/cs/koncert/eivind-aarset-i-e-nor-jazz-on5

listopad a konec října bude jazzový (The Necks, Nik Bärtsch's Ronin, Mats Gustafsson s Fake the Facts a další věci na Alternativě)

Jo, musím potvrdit, že to bylo krásný :)
Něco mezi dark jazzem, Pink Floydama a Supersilent, heh.
Závěrečnej remix zbytečnost.

tak to je super, ovšem tak nějak jsem začal tušit, že bude, jen co jsem uviděl Bangovo jméno:) předtím mě hlášení "klasického kvarteta" spíš odradilo, čekal jsem právě opakování..

ovšem Next v Blavě začal včera velice slibně, takže asi nebudu litovat - free improv na 150 staré varhany, kde jsem většinu času naprosto nechápal, odkud loví ty zvuky, totálně mimozemský, pak mi došlo, že nejblíž tomu je Rashad Becker

tak včera opět super a především - výrazně jiný než loni a to přesto, že vlastně hráli z větší části ty samý skladby :) (bylo teda i víc z Dream Logic - hned z první (krásný) ambientní mlhoviny se nakonec vynořila Close (For Comfort), pak byla určitě i Surrender a Homage to Greene - z který se postupně stala celkem divoká věc, možná ještě něco...) - ale v dost jiným provedení, zvláště začátky (ale někdy i konce a průběh :) ) dost improv. a překopaný/remixovaný, trvalo třeba i 5 minut než mi došlo, že hrajou něco co dobře znám a slyšel jsem xx-krát :), bylo to vlastně dost "napínavý" :) ... trošku mi tam chyběly Holteho druhý bicí/perkuse, ale částečně je suploval Bang beatama + samozřejmě čáry se samplama a elektronikou, často to tím dost rozstřelil a poslal úplně jinam :)... i Aarset víc pracoval se zvukama, uprostřed setu nějaká nejspíš improvizovaná, hodně free-form/jazzová věc - sotva krůček od Supersilent... celkově o dost experimentálnější set než loni, pro mě ne lepší než loni, ale cca stejně skvělý a prostě opět jiný... + teda i dobrá, atmosférická práce světel a celkem i projekce v některých chvílích...
kromě zmíněných věcí z DL byla určitě ještě Wanderlust, Rask, Sakte + ještě asi 1-2 věci z I. E.

Floexovo Netykavka live remix trochu jak jsem se obával, sice formálně zajímavý experiment, ale samotná náplň převážně nic moc - spíš si tak nějak zkoušel co se s tím dá dělat (a až na pár lepších chvil vlastně působil, že se s tím teprve učí zacházet), než že by z toho vytvořil opravdu zajímavou/dobrou hudbu, zvláště když srovnám s live remixy Banga a Honorého (ok není to úplně fér, ale...) na Punktu, tak vlastně dost slabý...

zítra: "Performing with a special version of the IE project in Palac Akropolis in Praha tuesday 22nd of November.. Jan Bang live sampling, Erland Dahlen drums, Audun Erlien bass, and me playing guitar. After our show Floex will do a live remix.... looking forward"
sice škoda, že jen s jedním bubeníkem, ale za to s Bangem! :) ... a ad ten Floexův remix "...společně s INITI.org vytvořili světelnou instalaci "Netykavka4", která funguje jako unikátní hudební nástroj založený právě na živém samplování: je možné do ní nahrát krátký úsek hudby, který se zobrazí jako socha ze světla a kouře. Dotykem paprsku světla je možné hrát na fragmenty právě nahraného materiálu a dále je rozvíjet."

zvukově velice slušný záznamy z říjnovýho tour z Innsbrucku (obraz byl prý moc tmavý, tak ten vizuál pojali radši takhle... má to něco do sebe)
Rask a Sakte: www.youtube.com/watch?v=Is7R5HcNk-8
Wanderlust: www.youtube.com/watch?v=vuYASfo_9qU (s úvodem na "jakýsi východní strunný nástroj")