Login Search
Listopadové koncerty 2018

Listopadové koncerty 2018

Přispěj do diskuze

přidat komentář

ja byl ve ctvrtek po dlouhy dobe na (vyprodany koncert) Lacu Deczim, a taky docela fajn. ma ted vybornou sestavu (klavesak a basak - ten predevsim, Michael Krásný - me zabili), hrali hodne v latinskym rytmu, pritomnej byl harmonikar, taky zajimavy, jak s tim sedela ta harmonika, Deczi trúbil fajne, jen se na dedka musel trosku cekat

ve středu (21. 11.) Bad Luck Rides on Wheels a Guevnna v Eternii, stoner/sludge/doom metal/psych rock z Německa a Japonska, Bad Luck... před 7 lety v bunkru pod Parukářkou byli super, mj. to byl jeden z prvních koncertů Nod Nod, bylo tam asi tak 13 lidí, tentokrát to nejspíš bude podobný :)
www.facebook.com/events/2261505200751012/

Nik Bärtsch's Ronin dobrý, místy velmi, znovu se potvrdilo, že to naživo maká líp než z desky, ale Mobile mě minule bavil víc, Ronin je přece jen blíž nějakýmu "normálnějšímu" jazz/funku a jen jeden bubeník. Mj. za nemocnýho basáka zaskakoval nějaký jejich starší basák, který údajně posledních pár let meditoval kdesi v lesích, říkal Nik, vypadal a vůbec působil celkem zvláštně :), ale hrál skvěle.

Contempuls včera tak nějak napůl, chvíli bavilo, chvíli ne, místy možná "až moc současný" (?) :) a neuchopitelný ( / nechápu to, nevím co si z toho vzít), ale byly tam dobrý/zajímavý místa, cembalo (Mahan Esfahani) chvílema skutečně brutální :) a až elektronicky znějící, nejlepší asi Jardin Secret II od K. Saariaho (ale cembalo mohlo být oproti elektronice víc, nebo naopak) a Anahita Abbasi: Intertwined Distances. Yarn/Wire taky tak nějak napůl, nejvíc bavila asi druhá - Šimon Voseček: Pěsti, ale zajímavý místa ve všech skladbách.

včera Dark Buddha Rising opět bomby jak cyp :), u většiny (nějak víc oblíbených) kapel, který jsem viděl 3-4x a víckrát mě nejvíc dostane první koncert a pak je to vždycky o kousíček slabší, ale u DBR je to spíš naopak, včera možná i nejlepší z těch 4 koncertů, jak věci z Ritualu IX (fajn, že nechali i ten úvodní sampl ze sauny :) ), tak nový, zpěvák pořád lepší, v pár chvílích zněl až trochu jako Diamanda Galás :), hypnóza totální a místy zimomriavky... a konečně jsem do sbírky doplnil zbývající full desky :)
Fuoco Fatuo dobrý, sice mi úplně nesedl zvuk, moc středový (basy byly víc až za zvukařem, což jsem zjistil až ke konci), ale místy ten death/doom/black/drone (kromě pomalých pasáží Impetuous Ritual mi to připomnělo i starší Sink) vír celkem vtahoval + pasáže á la starý Esoteric taky povedený...

Fletcher Tucker převážně super, velmi příjemný, zvláště ty instrumentální věci - drone na starý šlapací harmonium, flétna, tibetská miska, soví samply :) atd. sedlo mi to víc než z nahrávky, kde mi třeba úplně nesedí ty ženský zpěvy, Chuck Johnson pěkný a taky lepší než z nahrávky, ale možná až moc dlouhý, Ivan Boreš taky fajn

Eivind Aarset sice jen (překvapivě) trio a z těch tří koncertů nejslabší, ale i tak to bylo, zvláště některý skladby, hodně dobrý, mj. na to, že to mělo být poslední I. E. tour, tak z něj vlastně jen 3 věci (Wanderlust opět nej), 3 z Dream Logic (ty mi sedly víc v Akropoli s Bangem), něco staršího a i novýho, nenahranýho, částečně to znělo dost zajímavě...

Floex a Hodge v pátek totálně boží. Hlavně ten zvuk! Vůbec nechápu, jak se jim to podařilo takhle famózně nazvučit...

dneska Sax Ruins a Už Jsme Doma v Rock Café

10. 11. GAS v Bratislavě (A4) - docela velký ambient / minimal techno jméno myslím...

26. 11. Marc Ribot´s Ceramic Dog v Akropoli - kytarista od Zorna (bude tu s ním příští rok) a Waitse, + Shahzad Ismaily a Ches Smith ze Secret Chiefs 3 atd.

The Necks minulý týden - první set dobrý, druhý set převážně super a pohlcující ... a zase jiný :)
William Basinski - cca polovina hodně příjemný, na něj až (pro mě) překvapivě "vesmírně dark ambientní" (ale vkusně), druhá část taky fajn, ale ty trochu synth zvuky místy na hraně, každopádně mě to bavilo i víc než jsem čekal + za vizáž á la disco bear / Kocour z Red Dwarf / Bowie :), sáčko asi z rozbitý disco koule :)
předevčírem celkem příjemně překvapili Somnus Aeternus - hlavně teda první a docela i poslední song, dobrý, lehce prog doom/death, Forgotten Silence dobrá basa a i některý momenty komplet, ale holt už to (Thots) místy dost zestárlo...
včera hodně dobrý Oren Ambarchi - ty zvuky co tvořil a práce s nima, vůbec jsem nechápal, cca první polovinu mi to přišlo těžce geniální (a moc příjemný), pak jsem si říkal, že by mohl udělat víc hluk / drone, ale i tak dobrý, zajímavý, zvláštní, překvapivý vlastně komplet... Insub Meta Orchestra dost fajn minimal s 25-30 (?) členným orchestrem :), Zajac taky fajn převážně, Stara Rzeka taky fajn prevážně :) - závěr s coverem od Nico a dronem překvapivý a silný, DPD jen 10-15 minut, dobrý, ale pak už jsem šel stíhat spoj, dám rád někdy příště...

15.11. Pyrexia a Pathology ve Vopici

Tagy:

alternativa, alternativa festival, Insub Meta Orchestra, Ondrej Zajac, Fake the Facts, Microvomit, Never Surrender Festival, Nuclear War Now, Iron Bonehead, jsou Grave Upheaval, Black Cilice, Blasphemy, Sabbath, Oksennus, Jordablood, Necroholocaust, BYT, Insistent, Doom, See you in Hell, Encore, New Hate Foorm, Skyburn, Brought by Pain, Auðn, Fletcher Tucker, Chuck Johnson, Ivan Boreš, Titanic, Tom Hodge, Tim Holehouse, Tourette Boys, Borne by Tempest, Castle, Jim Hate, Fuoco Fatuo, Septicem, Ronin, Tomáš Hobzek, Stimul, Stimul Nights, Kaspar T. Toeplitz, Desire for Sorrow, Secret of Darkness, Frontiers of Existence, Blackened Trinity, Blackened Trinity tour, Nyos, Contempuls Night, Circuit des Yeux, Eli Keszler, Huun-huur-tu, Huun huur tu, Rato Triste, James P Honey, Green Jellÿ, Nasty Ratz, Favor & Protection, Fabian and Fleika, Wage War, SDI, S.D.I., Inau, Big Fish, Who dies in Siberian Slush, Next Festival, AMM, Next, Fatima al-Qadiri, Caterina Barbieri, Geika, koncerty měsíce, koncerty, Oren Ambarchi, Dead Pigeon Dub, Escher Fucker, Mats Gustafsson, Pharmakon, Stara Rzeka, Radian, Never Surrender, Khthoniik Cerviiks, Irkallian Oracle, Temple Desecration, Whoresnation, Drom, Beyond Creation, Gorod, Entheos, The Great Old Ones, Watain, Rotting Christ, Profanatica, Armored Saint, Eivind Aarset, Floex, Ihsahn, Ne Obliviscaris, Astrosaur, The Tower, Trahir, The Corona Lantern, Dame Area, Dark Buddha Rising, Minority Sound, Nik Bärtsch, Mallephyr, Zeal & Ardor, Aborted, Cryptopsy, Benighted, Cytotoxin, Toner Low, Děti Deště, Naglfar, Schammasch, Anomalie, Andrea Belfi, August Burns Red, Betraying the Martyrs, Anthrax, Onry Ozzborn, Aran Satan, Blues for the Redsun, Somnus Aeternus, Gosheven