Login Search
MAYHEM, GAAHLS WYRD, GOST

MAYHEM, GAAHLS WYRD, GOST

  • kdy: 15. listopadu 2019
  • kde: Praha, MeetFactory

Přispěj do diskuze

přidat komentář

zobrazit vše

rozhovor s Attilou https://www.youtube.com/watch?v=MXy7VKA314E a s Gaahlem https://www.youtube.com/watch?v=vpZ8BV0zXto

Ad moshování na black: Ono je především potřeba neposlouchat tu hudbu řití a uvědomit si, co zrovna hraje. Na Deathcrush ať se to mele do krve, ale wall of death při začátku Freezing Moon byla naprosto mimo mísu.

Tentokrát žádné kecy o mobilech na koncertě neměli.
A jako když si někdo udělá sem tam fotku, budiž. Sám ten mobil na pár vteřin kvůli shit fotce do reportu na většině koncertů vytáhnu, ale hned ho schovám. Natáčet si ale půlku setu je fakt pojebanost.
Jak říkám, dokonce tam byl i nějakej čurák s regulérní kamerou a dost silným osvětlovacím panelem, kterým svítil kolem sebe jak dopředu na kapelu, tak i za sebe. Mít ho poblíž, tak na něj naběhnu a i s tím krámem za desítky tisíc ho regulérně sundám.
Mosh na black metal samozřejmě patří, ale nesmí to vypadat, jako když se banda ožralých děcek sejde na svém prvním ročníku MOR v kotli na Korpiklaani.

ale jasně, netrvám na tom, že na nějakej sebevražednej jednočlenej introvertní black musí řádit parta boys jak na sickovky (a rád bych se omluvil tomu pasrovi, kterýmu jsem pokazil koncert Mare svým nonstop moshem), ale aby si na to někdo stěžoval u koncertu Mayhem??!!

Raději hordu ožralých polských skinů na koncertě, než víkendové metalisty s founy chytřejšími než oni non-stop před tlamou.

Ale vážně: Výměna energie mezi pódiem a davem by nějaká být měla a nemusí to mít nutně formu moshe/poga/whatever, který se na některé koncerty skutečně nehodí (v případě Mayhem to je diskutabilní). K té opravdu nedochází pokud několik prvních řad davu sestává z kokotů a píč, co většinu setu shlédnou skrz obrazovku a nebo si nedejsatan dělaj ještě selfíčka.

Mayhem měli na DMDS tours před intrem namluvený kec, který se snažil adresovat přítomné, ať se na mobily vyserou a nebo ať aspoň fotí bez blesku. Měli to tady taky, nebo to už vzdali?

   gába:
a navážu na trefnou poslední větu reportu a požádal bych, aby alespoň na tvrdě metalovejch koncertech nechali lidi svoje telefony v kapse... občas jsem přes tu záplavu blikajících obrazovek neviděl na podium... těžkej brek metal...někam do rohu bych dal skartovačku a tam je všechny naházel
  

nenávist k telefonům! když si nějaká piča stoupně před tebe a vrazí ti přímo před oči svůj telefon - a natáčí si skladbu - to mě berou čerti.

/a pak si někdo ještě bude stěžovat, ze mosh k blacku nepatří

a navážu na trefnou poslední větu reportu a požádal bych, aby alespoň na tvrdě metalovejch koncertech nechali lidi svoje telefony v kapse... občas jsem přes tu záplavu blikajících obrazovek neviděl na podium... těžkej brek metal...někam do rohu bych dal skartovačku a tam je všechny naházel

"když se během jedné skladby i několikrát úplně ztlumí a následně totálně ohulí ta samá kytara, asi je něco špatně"
jj, to jsem fakt vůbec nepobral...
u jedný skladby jsem si připadal jako když mám v uších špunty a přes ně ještě sluchátka, jen takový nekonkrétní dunění z toho lezlo... ale pravda, zažil jsem mockrát mnohem horší nazvučení
A Bloodsword and a Colder Sun rulezzzz! Největší masakr večera. A přésně s Deathcrush, tyhle starý fláky měly konečně super koule, páč některý skladby vyzněly dost do prázdna. Každopádně ten večer víc divadla než hudby a měli by se přejmenovat na Attila´s Mayhem.