Login Search
Prosincové koncerty 2018

Prosincové koncerty 2018

Přispěj do diskuze

přidat komentář

Jo, Driver velmi příjemnej. Bavil mě i ten depešáckej cash.

Toby Driver včera s kapelou famózní, Avignon a Anamnesis Park místy vyloženě zimomravkový / pocit naprostýho blaha, mj. v Smoke-Scented Mycelium mě dost bavil ten divnej bicí pattern, na nahrávce to až tak nevynikne, ale živě zajímavý, příjemně překvapily i aranže starších songů s houslema, nebo i Scaffold... v Tobyho verzi místo Bridget ... místy mi to teda přišlo až zbytečně nahlas (výšky), ale převážně i zvukově dobrý / vyvážený...
a vůbec celkově hodně fajn / divnej (v dobrým) večer a závěr roku...

js: ono se to postupně dostalo i do jiných poloh, ale asi první třetina/polovina jak říkám... se vlastně divím, že ses nad tím neošíval víc než já :) ... ale jo, byli fajn.
stejně jako bych čekal, že tě Emptyset vezmou stejně, ne-li víc než mě (resp. kohokoliv dalšího s kým jsem se o tom pak bavil) a ono to bylo naopak :)

   AddSatan:
trochu generičtější dark ambient
  


prosím?:))) těžký šamanství s extrémním množstvím detailů, dark ambient (ale třejmě solidní) hrál ten večer akorát v Punctu (Lamassu).
Emptyset mě naopak nebavili, doufal jsem, že to naživo bude fungovat líp, což x lidí popisovalo, ale spíš naopak

Emptyset v klášteře super, zvukově ještě mohutnější a drtivější než ve Wroclawi (okna to ustály jen tak tak :) ), dobrý i světla a projekce, vlastně celkem úsporný, ale k té syrové hudbě se to hodilo... jediná malá výtka, že některý ty tracky jsou krátký a není to víc provázaný... Stanislav Abrahám taky dost fajn experimentální ambient/noise (?), Thistle taky fajn, sice takovej trochu generičtější dark ambient (z části mi to připomínalo něco od Lustmorda), ale fungovalo to...

orchestr Berg - Nørgård zajímavej mix postupů z konce 19. století a avantgardy/moderny 1. pol. 20. století (?), dynamický, energický... Klusák překvapil, možná i nejvíc (protože jsem moc nečekal?), hodně pěkný "ambient/drone" tok, z kterýho se vynořovaly zajímavý detaily... Pärt taky fajn, ale bavil mě nakonec nejmíň, asi je to na mě až moc hezký/líbivý... ale něco do sebe to mělo, nejlepší až závěr, když se to začalo "rozpouštět"... tanečníky jsem spíš ignoroval, asi to tam sedělo, ale mě tyhle věci moc nezajímají...

Hej, tak včera Zhrine i Ulsect (a samozřejmě i další kapley) v Rakousku na Celebrare Noctem naprosto super! Zvuk totální bomba, krásně čitelnej, ale zároveň to mělo tlak i atmosféru. Preciznost hudebníků top, pohled na bubeníka Ulsect psycho, výběr skladeb taky super. Ulsect o 100 % lepší než minule v Underdogs, Zhrine podobně jako na Brutale + nové songy. Více bude v reportu snad někdy do týdne.
Každopádně úterní Underdogs je povinnost, jen teda doufám, že to nezkurví zvukař. Jedou bez svojeho a v Rakousku to zvučil týpek, co si pouštěl furt Meshuggah, takže asi technickej death metal docela dává :)

mají volno jo? jsem podle dosavadního rozpisu myslel, že se dostanou nejdál do Berlína a Mnichova a pak to otáčej na západ (ty přesuny jsou teda místy fakt podivný, ale to se někdy stává) ...jedině, že by 7. 4. po příletu z Moskvy? :)

jinak 350 mi přijde ok, max. 400, víc bych neriskoval, za tak "velký" nejsou... (a sám bych za ně víc nedal :) )

klidně pětikilo?:) resp. 350 mi přijde jako minimum, který rozhodně není nijak drahý, nad 500 bych nechodil

ehm, do kolika by mel stat listek na Daughters, pokud by byli?

haha, hlavně že jsem sestavu na té desce před nějakou dobou studoval, demence. jo, máš pravdu, budou tam tihle lidi a nehráli na té desce.:)

   anonymous: Driverova sestava je pěkná, jede s většinou lidí, kteří s ním dělali na aktuální desce   

ti nevím, Driver postoval: "November through December in Europe with some Middle East dates and featuring the super lineup of Timba Harris on violin (Secret Chiefs 3, Duo Probosci, Estradasphere), Nick Hudson on keys (The Academy of Sun), and Charlie Schmid on drums (Vaura, Tombs). "
nikdo z těch lidí na té letošní desce nehraje...

na Pärta dnes jdu, dle letmý ochutnávky bude nejspíš dobrá i ta Nørgårdova skladba...

nějak vydatnější, než jsem čekal:)
díky za připomenutí Pärta, opět jsem na to zapomněl..
Waltari v Chrudimi velkej humor, škoda, že se to kryje s Emptyset)
na to konto - Thistle, který hrajou před nimi, jsou super, Matěj ze Sky to Speak + jeden brněnskej Fin
a Line Gate to samý
a ano, Driverova sestava je pěkná, jede s většinou lidí, kteří s ním dělali na aktuální desce, čili to bude dost jiný než ty jeho předchozí koncert, který byly sólo

s Driverem letos jede mj. i Timb Harris (houslista, kytarista, trumpetista Secret Chiefs 3, Estradasphere, Master Musicians of Bukkake)

Sestava PB pro tour: Die Musik des aktuellen Albums "X-Mas Death Jazz" live dargeboten von: Jan Zehrfeld (Panzerballett) [g] | Rafael Trujillo (Obscura) [g] | Axel Kühn (SWR Big Band) [sax] | Gerd Boelicke (David Hasselhoff) [b] | Christoph Huber (Bob Mintzer) [dr]
Reference???