Login Search
Říjnové koncerty 2018

Říjnové koncerty 2018

Přispěj do diskuze

přidat komentář

zobrazit vše

Já jsem o víkendu zavítal na ústecký jazz/blues fest. V pátek Laco Deczi a jeho Celula klasika, viděl jsem ho už x-krát, ale smekám před ním, ten chlap bude hrát snad do devadesáti. Bylo to hodně do latiny, skvělej byl hlavně basák Michael Krásný. Ale pak na mě čekal šok - Ondřej Kabrna and Flying Hammond, úplně mě to sesmahlo. Podivně pokroutil tradiční styly, dostalo mě lichodobé blues, kytarista slapoval (skvělý Kryštof Tomeček), první dvě skladby totální maso. Drumandbass rytmus (bicák hraje prý někde v nějaké symfometalové kapele) a do toho avantgardní hlukové orgie na hammondky. Vzpomněl jsem si Coryho Henryho, místy i na přístup Muff, někdy to mělo drajv jako Niacin. Hned bych na to šel znovu, kapela zatím nic nevydala. Tady jsou nějaká videa: https://www.youtube.com/watch?v=hFSbiZEkuPQ

V sobotu jsem ještě viděl Mungo Jerry, Popa Chubby (zpěvačku Shaun Booker jsem bohužel nestihl), ale to tady nikoho zajímat nebude...

vidíš, jsem si říkal, že tam vidím někoho tobě podobnýho, ale přišlo mi krajně nepravděpodobný, že bys to fakt byl ty.
pěkný to bylo, no, tyhle menší prostory jim sedí. a ceny piva samozřejmě hrozný, bohužel v těchhle lepších diskotékách (;)) asi standard.

Včerejší seance ve vršovickém a zapadlém klubíku (wtf ceny piva, inu jsem metla) byla nadmíru skvělá. Byl to vlastně můj první "koncert" tohohle žánru vůbec. Croatian Armor vytvářel zajímavé hlukové plochy, kde jsem se měl za co chytat, techno od Age Coin byl skvělý, přímočařejší (v rámci večera) tanec a Damien Dubrovnik byl už vyloženě metal, hlasitost jsem ocenil, pravé ucho už moc ne :D. Věci z labelu Posh Isolation se ke mě dostávají na doporučení a rozhodně doporučuji sledovat pokud člověk rád nějaké to "elektro"

Eagle Twin super! 1 kytara, ale Densley tam toho hrál za dvě + občas i basu k tomu na éčku :) (+ 4 SunnO))) zesilovače / 4 velký bedny - hodně mocnej zvuk), líbí se mi, že si ze Sabbath neberou jen hutný riffy (ale ty byly!), ale i vyhrávky, sóla, rytmickou a kompoziční variabilitu (je tam všechno od blues až po drone), Smith do bicích řeže jako blázen, ale zároveň tam místy hraje zajímavý věci, stylem mi přípomínal Hakiuse (nebo i Amose) ze Sleep/OM. Něco hráli trochu jinak než na desce, troška jamu/impro. Dva malý mínusy - živě D. nedává ty alikvótní zpěvy (ale jinak zpívá dobře) a jednou to ulítlo do "guitar hero" sólování, ale celkově skvělý, už dlouho mě z tohodle stylu něco tak moc nebavilo. Mj. D. říkal, že mají s Andersonem materiál na další Ascend, tak snad...

20. 10. Elysian Fields v Punctum (trochu překvapivý, že tam) - jejich zpěvačka Jennifer Charles mj. nazpívala skvělý album Lovage s Mikem Pattonem, na tom jsem jednu dobu dost ujížděl... má jeden z nejvíc kouzelně zastřenejch hlasů co znám, od EF znám teda jen starý album Queen of the Meadow, to je hodně fajn... takový dream/alternative/indie pop/rock/balady, někdy s jazz, folk, blues vlivy ("rock noir")
www.facebook.com/events/572527519846677/

"sypající se střepy" to myslím bylo :), Morgana bych dal taky rád, ale budu mít úplně jinou "zábavu" : /

včera hodně příjemný Berg (nebo i trochu nepříjemný - v dobrém :) ), ta Griseyho skladba dost Ligetiovská, tísnivý, vysoký smyčce + noise, ale i zajímavý proměny a zvuky, i trošku Mount Fuji... (Vortex Temporum mě loni bavil víc, ale...), Keprt příjemně překvapil, taky hodně "dark ambient/drone/noise", místy až trošku "horror soundtrack klišé", ale i zajímavý "psychedelický" momenty, mj. část hudebníků stála v zadní části kostela + rozmístění aparátů i vzadu, takže i dost prostorový zážitek... z Andreho jsem stihnul jen cca 5 minut, takže.. ale v závěru tam točili nad hlavou něčím na provaze - á la Krokodýl Dundee (i zvuk) :). Prostor - potemnělý (místy skoro tma) goticko-renesanční kostel, atmosféra i akustika (zvláště tympány vyzněly skvěle) super.

Avant Art ve Wroclawi o víkendu... možná to sepíšu, ale ve zkratce:
Mick Harris více méně super, hodně i díky projekci, mohlo to být ještě víc nahlas (a jinde než v divadle :) ), ale zvláště ke konci to bylo celkem psycho i tak..
Emptyset taky dobrý, atmosférický, poslední 3 věci hodně, ale taky to mohlo být víc nahlas :)
Lotto fajn kraut/noise rock/free jazz, 2 skladby hodně dobrý, 2 slabší
Giant Swan příjemně překvapili, nečekal jsem až takhle +- normální, rovný techno, leč docela to fungovalo
East Man cca 2 tracky dobrý, něco mě nebavilo, část jsem neviděl
a hodně dobrejch craft beerů, vegan žrádla a i nějaká ta turistika :)

mizzy, být tebou bych ty www zvážil, přece jen hrajou pořád, zatímco mark morgan se tu už nemusí ukázat nikdy.. "kytara zní jako rozbíjení skla", nebo jak to tenkrát psali o sightings:)

13.10. Klatovy Asmodeus 30.let + Cruel + Inner Sphere.....Asmodeus a Cruel kapely co vystupujou pulkrat za uherskej rok, to je udalost ne?