Login Search
Říjnové koncerty 2019

Říjnové koncerty 2019

Přispěj do diskuze

přidat komentář

Alternativa - Jednotí večer - Huren solidní industrial/noise techno rychta, mohlo to být asi ještě vyhrocenější (prý minule bylo), ale i takhle dobrý. Turboremix Police Bastard na závěr pobavil :).
Zoviet France - příjemný ambient, místy velmi, někdy méně ("klišé zvuky" - bouřka, vyšší frekvence atd.), ethno nástroje jen minimálně, akorát na ustání to úplně nebylo, chtělo to židle (ideálně lehátka :) ) studená podlaha Mf nic moc.
Intervalle - cca první třetina dobrý, zajímavá, bizarní, experimentální elektronika, semi-ambientní, ale i semi-taneční (zvláštní rytmy), chvílema až Coilovská, pak se tam místy vkrádaly i nějaký lacinější klávesy/synth zvuky a přišlo mi to trochu "infantilní", celkově tak nějak napůl.
A zvláštní cena poroty za taneční výkon JSt :)

Jinak Novotný ansámbl skvělý mix jazzu a klasiky, Hancock revival ještě lepší, škoda jen, že nedorazil Vitouš... Snad ho ještě uvidím.

Exploited za 750 kaček - opravdu punková cena...

včerejší Inter Arma na sedmičce byla mohutná od Crowbar nepamatuju takový náhul, stěny se po delší době třásly :D

Ka Baird včera - čekal jsem to dobrý, ale že to bude takhle skvělý až strhující ne, hodně vyjetý (synťákovo-efektovej freak folk + další vlivy ? flétna vlastně hrála spíš "druhý housle"), zároveň přesvědčivý a přirozeně, "uvěřitelně" působící "šamanismus", především to co dělala s hlasem a dvěma zechovanými/efektovanými mikrofony, divný, ale chytlavý rytmy (místy možná trošku Reich?), vlastně pro to celkově nemám moc srovnání, což je čím dál vzácnější. A evidentně fajn paní i na pokec. Terezor tak nějak napůl, má to potenciál, místy fajn, ale trochu umělejší/"obyčejnější" zvuky, celkově mi to až tak nesedlo.

Lea Bertucci taky hodně dobrá, byť zpočátku v saxofon + efekty/elektronika části na mě trošku moc výšek/rezonancí, ale to co hrála bylo vlastně moc pěkný. V druhý části mixování fields recordings, ambientu + rituálně působící údery atd. se mi líbilo víc než první část.
Mark Morgan dobrej, ale holt bez basy a bicích to prostě není úplně ono, nevidět Sightings živě, tak... ale takhle takový, no oproti S. třetinový. Ale správně bizarní "pódiovka / show / divadlo" - k muzice sedící. Gaute Granli tak napůl - docela sympatický "autismus" + svým způsobem něco jako Morgan, ale míň přesvědčivý.