Login Search
Srpnové koncerty 2020

Srpnové koncerty 2020

Přispěj do diskuze

přidat komentář

Jednota Kalvárie super, lepší než jsem čekal. Trošku paradoxně díky tomu odpolednímu dešti a večernímu protrhávání oblačnosti byl ten výhled ještě "magičtější" než kdyby bylo jasno, mraky, cáry mlhy/pára v lesích a občas vykukující slunce, odlesky na rybníku atd., každou chvilku to bylo jiný, první dvě hodiny mi ke štěstí stačilo kochat se okolím (a dobrý pivo z malých pivovarů a pokec se spoustou známejch) a do toho "něco" hrálo (Black Tar Jesus a Lebanon - obojí se zdálo fajn, ale pojal jsem to jako kulisu). Asi jsem nebyl na festivalu/koncertě s krásnějším výhledem (trumflo to i Magick Musick v Čermný u Sušice).
Islaja dost příjemně překvapila (i když jsem byl upozorněn, jaký to cca bude), hodně jiný než poslední nahrávky, žádnej vokodérovej alt. pop, ale psychedelický, rituálně/šamanský vrstvení/smyčkování vokálů, flétna a střídmá rytmika, vůbec nevadilo, že hrála až po západu slunce, ve tmě s těma světlama mi/jí to sedlo náramně.
Nadja jsou sice pořád stejný, což ale znamená pořád stejně dobrý, resp. hlavně první třetina a závěr hodně silnej, godfleshovská rytmika diktovala a v tom jejich zvuku se tak krásně "rozpouští". Prostě to umí.
Jediný mínus asi že jsem od nočního programu ve stanu na louce čekal, resp. měl náladu na větší "rychtu" a byl to spíš takovej "chillout", byť místy zajímavej, ale asi po hodině a půl jsme to zabalili (možná se to pak rozjelo, nevím...).
Každopádně dík a respekt, už jenom vytahat nahoru všechny ty cajky a tak vůbec ...
Jinak Úštěk překvapivě pěkný městečko a nedaleká zřícenina Helfenburk taky a chci se ještě brzy do té oblasti podívat znova.

27. 8. v Meetfactory místo V0NT zahrajou Do Shaska!

včera Ingvaldsen/Cremaschi/Wróblewski + na poslední chvíli zaskakující bubeník Jakub Š. (jméno jsem si nezapamatoval) hodně dobrý, hlavně teda ten bubeník - skvělej cit, barevná, kreativní hra i nějaký "rozšířený techniky" apod. ... hrály se mj. skladby od Ornette Colemana i jejich vlastní + samozřejmě improvizační vsuvky...

Orchestr Berg taky hodně dobrý, i když i pár relativně slabších míst, předchozí dva koncerty v červnu a červenci mě celkově bavily víc... ale místy celkem zvláštní, poměrně osobitý disharmonie (prostě trochu jiný, než v moderně/současný kompozici většinou slýchám) s lehkým nádechem blízkýho/středního východu...

18. 8. Didrik Ingvaldsen - trumpet, George Cremaschi - double bass, Jan Chalupa - drums, Michal Wróblewski - alto saxophone
v Punctum - free jazz / improvizace
www.facebook.com/events/583543745661452/

a 31. 8. Berit Opheim opět nedorazí, takže místo toho v DOXu:
Výběr krátkometrážních němých snímků, pro které Orchestr BERG objednal novou hudbu a které uvedl v letech 2009-2016.
Emak bakia (1926, Man Ray, hudba: Jacek Sotomski)
Hände – Das Leben und die Liebe eines zärtlichen Geschlechts
(1927-1928, Stella F. Simon & Miklós Bándy, hudba: Tomáš Reindl)
Meshes of the Afternoon (1943, Maya Deren, hudba: Jiří Lukeš)
At Land (1944, Maya Deren, hudba: Matouš Hejl)

Od Matouše Hejla hráli před měsícem v kostele krásný orchestrální "ambient/drone" (ale i zajímavý rytmický prvky v pár místech), chvílema až Mount Fuji / ambientnější SunnO))) apod.