Login Search
Vienna Metal Meeting 2019

Vienna Metal Meeting 2019

  • kdy: 11. květen 2019
  • kde: Rakousko, Vídeň, Arena Wien

Přispěj do diskuze

přidat komentář

zobrazit vše

PS: taky je dobrý dát těm věcem čas, osobně píšu všechno strašně dlouho...

haha, to taky znám.

hele, jedna z klasických definicí poezie ji popisuje jako "emotion recollected in tranquillity" - a pak z toho vznikaly úžasný romantistický básně. čili to může být jedna cesta. jak říkám, dej si pozor, ať jsou ty emoce ukotvený i v konkrétním popisu dění/kontextu (a zároveň by to teda mělo nějak navazovat, ať se úplně nebije exaktnost a snění). zaměř se na to, čím je ta hudba silná - nejen pocit, ale i jeho příčina. drž se slov, která existují:). nemusí to být dlouhý, když je to k věci. klidně seškrtej ty věci v první osobě, pokud nejsou podstatný nebo zábavný.

solidní český psané texty (tzn. takové, které po autorovi někdo přečte a hodí mu je na hlavu) bývají na Wave (teda myslím, že to editují), v tištěném FullMoonu (spíš delší články než recenze a někdy i tam bývají docela blbosti), klidně i na Aardvarku, třeba Marigold na Metalopoli asi aktuálně taky píše dobře.

tak něco, co já vím.. cheers

Klidnou...jako cítím zoufalství a chuť prohodit notebook oknem, ale to je proto, že mi na tom abych psal co nejlépe záleží opravdu hodně, a proto jsem za zpětnou vazbu rád. Snažím se zlepšovat..a posouvám se, jen v hudbě se nechám často strhnout emocemi z koncertů či alb, a píši spíš intuitivně...nevím jak to popsat. Proto se chystám zaměřit více na sloh/gramatiku, ale aby z toho nevymizelo to vyjádření pocitů. Chci, aby člověk z toho článku tu hudbu vnímal, tu atmosféru. Ale musím najít kompromis. Když se teď na odstavec s Urfaust podívám, mohl jsem jej napsat i jinak. Je fakt, že v tomto reportu jsem se dost motal, ztrácel a ke konci mi docházel dech. Za opakování slova spirituální bych se profackoval :-D Poslední dobou se mi začalo dařit vvarovat se opakování slov, a tady jsem to neviděl.

Zdá se, že umíš a vidíš...co říkáš na report jako takový? Popřípadě budu rád, když si přečteš někdy ještě něco ode mě a posoudíš kvality :-)

přijde=projde, další překlepy jsou snad srozumitelný.

díky za klidnou reakci na trochu přehnanej post. pár poznámek od člověka, který pravidelně proklíná své editory. "spirituální rituál" - není dobrý řetězit takhle podobně znějící slova. navíc spirituální máš hned ve druhý větě. "naddimenzionální" pocity je dobrý navázat třeba na konkrétní popis (klidně stručnej) toho, co je vyvolává, jinak to budí podezření, že pisatel náhodně hází šipky na terč s ezoterickejma výrazama. koncert je nenadchl vs. byl "zmrazující" - nevím úplně, co si z toho odnést. další věc - je podstatný pro dojem z koncertu např. to, že bubeník hrál ve stoje nebo že držel dlouho stejnej rytmus? (navíc ne že bych tohle dokázal extra posoudit, ale Urfaust byla vždycky spíš magická hospoda než něco technicky precizního) jo, máš košatej styl a není to nutně špatně, ale takovej styl je těžší. ad čeština - ty příklady bych považoval za tzv. kalkový překlady z angličtiny, tzn. doslovný přepisy, který netolerujou to, že ty jazyky fungují jinak (např. v češtině nesou větší význam slovesa, naopak gerundia/participia jsou specifický pro EN). a obecně je můj pocit takovej, že v angličtině ti přijde z hlediska těch epicky rozmáchlých popisů víc než v CZ, že tam působí přirozeněji (a i tak se teda nadužívají).

a jinak znáš to, hlavně, že si užíváš tu hudbu a tak dále, nic ve zlém.

   mIZZY: Prý poslední koncert Urfaust na delší dobu. Škoda, že nestihli zahrát u nás. Ten letošní gig v Bruselu byl fakt epic.  
Tak to je škoda, zrona jsem si právě říkal, že někde v klubu bych si je dal znovu a užil trochu více...

   anonymous: WTF? jako sorry, ale nešlo by to příště nějak učesat, osekat, doplnit o nějaké reálné informace? a nemusí být všechny suchý jak od Adolfa, ale ta verbální pyrotechnika by mohla dávat aspoň trochu smysl.. zmrazující, znehybňující, zvládal být i dobrým showmanem - česky, prosím?  
Je to česky, jsou to česká slova. Naopak, můj výraz není suchý, ale košatý. Chápu, ale, že to někoho bavit nemusí. Jinak reálné informace tam jsou. je to založeno na pocitech, které jsem měl, přičemž styl hry dvojice také. Bohužel to byl festival, přišli jsme pozdě z jiné kapely a už byli docela zničení, popis ani neměl být naprosto podrobný. To bych musel set vidět celý a být na něj nastavený...na festivaly se mi píše hůře než na klubové akce. Za smyslem si však stojím.

"Tam probíhal spirituální rituál Urfaust. Nizozemské duo už dávno nehraje black metal, spíše se oddává spirituálnímu putování v naddimenzionálních světech formou hypnotických zvuků. Seance Urfaust mě příliš nenadchla. Přitom jsem ale nemohl odejít a přestat sledovat počínání dvojice. Měl jsem pocit, že se nemohu napojit na tvořenou a pečlivě budovanou atmosféru. Kdybych set sledoval od jeho začátku, jistě by byl prožitek hlubší. Musím ale uznat, že momentální produkce Urfaust je opravdu zmrazující. Celé představení bylo monotónní, pořád stejné, jenže právě takhle to fungovalo. Čisté rituální zpěvy IX, podpořené tajemným závojem melodií jeho kytary, byly jednoduše znehybňující. Co mě ale zaujalo nejvíce, byl bubeník VRDRBR, který i po mnoho minut držel stejný rytmus s absolutní přesností. Kromě toho zvládal být i dobrým showmanem, na jehož parádičky (například hra ve stoje) byla radost se dívat."

WTF? jako sorry, ale nešlo by to příště nějak učesat, osekat, doplnit o nějaké reálné informace? a nemusí být všechny suchý jak od Adolfa, ale ta verbální pyrotechnika by mohla dávat aspoň trochu smysl..
zmrazující, znehybňující, zvládal být i dobrým showmanem - česky, prosím?