Login Search
Cancer Bats

Cancer Bats


Žánr:

southern metal, hardcore, punk, sludge

Založeno:

2004, Toronto, Ontario

Současný label:

Metal Blade Records

Sestava:

Liam Cormier - lead vocals (2004–present)
Scott Middleton- guitars, backing vocals (2004–present)
Mike Peters - drums, percussion (2005–present)
Jaye R. Schwarzer - bass guitar, vocals (2007–present)
Marast databáze Myspace Wikipedia

Diskografie


Podobné kapely

Every Time I Die

Every Time I Die

Buffalo, New York, United States of America
southern rock, mathcore, hardcore, punk
Sick Of It All

Sick Of It All

New York, United States of America
hardcore
The DILLINGER ESCAPE PLAN na turné k nové desce!

The DILLINGER ESCAPE PLAN na turné k nové desce!

THE DILLINGER ESCAPE PLAN (usa) CANCER BATS (can) THE OCEAN (ger) STORM OF LIGHT (usa) – pouze v Bratislavě! Neděle 10.10.2010, Praha – AbatonŠtvrt...

THE DILLINGER ESCAPE PLAN, CANCER BATS, THE OCEAN

THE DILLINGER ESCAPE PLAN, CANCER BAT...

10.10.2010 @ Praha, Abaton

The Dillinger Escape Plan celkově dobrý, ale trošičku s nostalgií vzpomínám na naše první rande, protože to už kluci s největší pravděpodobností nikdy nepřekonaj. The Ocean jsme -až na začátek- odzívali, Cancer Bats potěšili coverem Beastie Boys, pak nastalo lehký slejvání, otupění...

Dá se souhlasit se vším, co pan kolega popsal. Při doběhnutí na těch pár songů The Ocean a zjištění, kolik je lidu, si říkám, že klub Futurum by byl asi vhodnější. Ale čím to? The Dillinger Escape Plan jsou veličina, ačkoliv se jedna (poslední) deska nemusí všem jevit v nejlepší kvalitě. Vskutku nízkou účast dejme za vinu velmi vytíženému víkendu, který, co se týče matičky měst, byl narvaný už od čtvrtka. Druhou věcí jsou předkapely.
Inu, The Ocean jsou u nás častěji než bigbítovská tancovačka na vesnici, jejich manažera mohou leckteré kapely závidět. Problém by to nebyl, kdyby měli co nabídnout. Jenže jak popsal kolega Kotek, The Ocean se snaží a možná až moc. S tím, kam dospěli, mají dvě možnosti. Buď se odprostit od hoblařiny a hrát „art“ nebo se opět vrátit k té „hoblařině“. Poslední deska je nevýrazná hlavně kvůli zpěvu, který je celkově plochý a deska zní šedě, takový divný pokus o Tool s Isis, ale to už přeháním. Naživo The Ocean znějí a vypadají jako kterákoli post-metalová skupina, jenže když jste viděli 1-2x Isis, nepotřebujete více. Z mé strany ty poslední tři písně stačily, v kuloárech se šuškalo něco o Anathemě… uvidíme.
Cancer Bats byli pro mne velkou neznámou a rovnou jsem chtěl říct, jaké obecenstvo tady může tato kapela mít. Samotná kapela mě překvapila tvrzením, jak se sem ráda vrací - tento večer v ČR již pošesté. Opět potvrdím slova kolegy, a to, že Cancer Bats měli vydatnou podporu svých věrných. Pro mne nabídli metalcore opepřený heavy vokály, které člověk musel v utopené zvukové hradbě trochu hledat. Cover Sabotage od Bestie Boys byl ale vynikající a v setu kapely byl výraznou chuťovkou.
The Dillinger Escape Plan… Anabolic-eater Greg Puciato a jeho parta - zvaná jako Dilinžerův útěkový plán - vyrazila na prkna hned, jak jen to po přestavbě bylo možné a opět potvrdila status nejztřeštěnější kapely. Ben Weinman navštívil během setu každý centimetr pódia a člověk nevěděl, jestli dřív sledovat jeho akrobacie nebo technickou hru, Greg roztáčel PÁčka, že by mu mohl i Oktopus závidět. Tvrzení "čím víc strun, tím lepší metal", který se potvrdil nedávnou středu, Ben spolu s Jeffem (druhá kytara tDEP) s přehledem vyvrátili. V setu se samozřejmě nezapomnělo sekat, taková Panasonic Youth a samozřejmě 43% Burnt nebo Sugar Coated Sour neustále bolí, tahají za ouška, pohrávájí si s nervy… Důraz byl ale samozřejmě kladen na věci z novinky, které vyplňují balady á la Brůs Šprasten 21. století. V rámci kontextu celého setu to věru nedělalo až tak zle, jedinou nevýhodou je, že sekačky jsou krátké a balady delší. Odměnou budiž naživo (na klávesy) zahraná Mouth of Ghosts, která přesvědčila i loni v Polsku. Do celého pejskokočičovského dortíku si přidejme Black Bubblegum a rock’n‘rollovou Milk Lizard (bez samplovaných trumpetek). Takto nám

additional_review_8475_303_px4

vychází poměrně zajímavý výběr toho, co tDEP umí, ale ano, dokáží mít lepší setlist. V očích fanouška ten první koncert bude asi nejlepší, ale přesto naživo The Dillinger Escape Plan stále umí.
Inu, i človíček, který to schytal stojanem od Grega, se přesvědčil, že mathcore není pro slečinky...

Setlist (z Polska, tuším, že souhlasil)
1. Farewell, Mona Lisa
2. Fix Your Face
3. Milk Lizard
4. Room Full of Eyes
5. Chinese Whispers
6. Sugar Coated Sour
7. Gold Teeth on a Bum
8. Widower
9. Black Bubblegum
10. Lurch
11. Good Neighbor
12. Sunshine the Werewolf

13. Mouth of Ghosts
14. Panasonic Youth
15. 43% Burnt… - jako rozlučka nejlepší, nemyslíte?

Rok ve znamení smrtelných kouzel, disonancí a navrátilých bezvěrců, čili Marast Top 2010

Rok ve znamení smrtelných kouzel, disonancí a navrátilých bezvěrců, čili Mara...

Suma sumárum: Z celkového součtu níže vypsaných řádků vychází, že na prvních pěti příčkách za loňský rok nejvíce oceňujeme tato alba: Deathspell Omega – Paracletus, Ion Disonance – Cursed, Atheist - Jupiter, Immolation - Majesty and Decay a Deftones – Diamond Eyes.