Login Search
Cutterred Flesh

Cutterred Flesh


Žánr:

brutal death metal, death metal

Založeno:

2001, Karlovy Vary

Současný label:

Bizarre Leprous Productions

Sestava:

Malda - zpěv
David - kytara
Víťa - kytara
Zdenda - basa
Míra - bicí
Marast databáze Myspace Homepage Bandzone

Diskografie


Biografie

Skupina Cutterred Flesh byla založena v listopadu 2001 v Chodově u Karlových Varů basistou Romanem a kytaristou Vitalijem. Od vzniku kapely mají kluci jasně určený směr a tím je brutal death metal. Na podzim roku 2002 nahrávají Cutterred Flesh ve zkušebně, ještě s bicím automatem, své první demo nazvané 1.DEMOlition, které obsahuje osm skladeb.
Po nahrání tohoto dema kapela odehrála svůj první koncert. Na jaře 2003 vzniká tří skladbové promo, které sklízí značné pozitivní ohlasy. Na této nahrávce je zřetelný posun nejen po zvukové, ale i po technické stránce. Na konci léta stejného roku začali Cutterred Flesh pořádat koncety pod názvem GRIM PARTY. V listopadu opouští Míra a Standa karlovarskou Death/Grind bandu PERVERSIST a doplňují řady Cutterred Flesh. Tímto krokem začíná nová éra kapely. Příchod nových členů způsobil zlom v dosavadní tvorbě. Skladby jsou od této chvíle mnohem techničtější a brutálnější.
Od roku 2004 Cutterred Flesh odehráli přes sto koncertů a objevili se na pódiu vedle kapel jako RESURRECTION, MY AUTUMN, HYPNOS, FLESHLESS,MASTER ,WASTEFORM, MARTYRIUM CHRISTI, AHUMADO GRANUJO, INGROWING ,GUTTED, BRUTAL TRUTH, MUCOPUS………..
Po dvouletém tvoření nového materiálu v nové sestavě Cutterred Flesh navštěvují v říjnu 2006 Studio Hostivař v Praze a nahrávají devět skladeb plus intro o celkové délce cca 29 minut. Ještě ten samý měsíc (píše se říjen 2006) rozesílají tří písňové promo na vybraná vydavatelství a do týdne dostávají nabídku od GRODHAISN PRODUCTION na debutové CD, které vychází v červenci 2007. Téhož roku vystupují Cutterred Flesh na festivalech extremního ražení jako jsou ETERNAL HATE FEST,ANTITREND/BIZARRE LEPROUS FEST, OBSCENE EXTREME FEST.
Na podzim roku 2007 je kapela nucena přerušit koncertní činnost z osobních důvodů bicmana Míry. Nic méně kluci nezahálí a v říjnu 2007 nahrávají dva nové songy ve studiu v Domažlicích na split 7´´EP se spřízněnými SMASHED FACE, které vyjde pod hlavičkou PIGEONSHIT AGENCY.
V období koncertní nečinnosti také pracují na novém materiálu pro druhé CD. Nové skladby směřují trochu jiným směrem, ale na brutalitě a rychlosti se neubírá, spíš naopak. V létě 2008 se Cutterred Flesh vracejí na koncertní pódia festivalem ILL FEST v Želenici u Mostu. Na podzim pokračují již v zaběhlých kolejích na koncertech se spřízněnými kapelami.
V březnu 2009 vychází již zmiňované split EP Cutterred Flesh/Smashed Face. Nahrávka má též svůj vinil se speciálním rozkládacím obalem a jedná se o pěknou sběratelskou raritu.V říjnu 2009, skoro přesně na den od nahrávání prvního CD, vstupují Cutterred Flesh do studia DAVOS records ve Vyškově a pod dohledem Jindry „Otyna“ Tománka stvořili své druhé full CD, které nese název „Cause the Apocalypse“. Po dokončení nahrávání odchází po vzájemné dohodě baskytarista Roman „Pechou“ Pech a kapela tak zůstává ve třech a začíná doba hledání nových členů na post kytaristy a baskytaristy. Nové CD vydává český label NICE TO EAT YOU records ve spolupráci s americkými SEVARED rec. COYOTE rec. z ruska.
Na konci roku 2011 se konečně podařilo najit novou krev a do CF vstupují kytarista David a basák Zdeněk. Kapela pilně zkouší a už za 2 měsíce je schopná živého vystupování. Nový členové se velmi rychle adoptují a zapojují se do skládaní songu na nové albům.
Aktuální deska se nahrávala v září 2013 opět ve Vyškovském studiu DAVOS. Nový materiál je techničtější, brutálnější, propracovanější a je na něm cítit vliv nových členů. Po nahrání dochází k dohodě mezi CF a známou firmou Bizarre Leprous prod. o vydání 3 dlouhohrající desky Cutterred Flesh „Dying in pieces“, která by měla vyjít v listopadu 2013

Podobné kapely

Despondency

Despondency

Cardiff, United Kingdom
Death, Thrash Metal
Orchidectomy

Orchidectomy

Toronto, Ontario, Canada
Brutal Death Metal
Destroying Divinity

Destroying Divinity

Ratíškovice, Czech Republic
death metal

ALLMETAL FEST #11 > Decide, Root, Bar...

21.3.2003 @ Olomouc, S-klub

Už když vylezli na podium, bylo jasné, co se bude dít. Warpaint a DARK SORCERY z Olomouce. Ve čtyřko nám představili svůj klasický syrový black. Skoro v každé skladbě se objevila nějaká kytarová vybrnkávačka, což působilo jako příjemné osvěžení, i když to nemají ještě dokonale zvládnuté. Jinak 12/04 vydávají své debutní CD. Jejich zhruba půlhodinový set tvořilo 6 skladeb, celkem rozsáhlých kompozic. Nebýt těch brnkaček, mohlo by to...

GORATORY, SKINNED, DESACRATION, SMASHED FACE, ONANIZER

GORATORY, SKINNED, DESACRATION, SMASH...

11.5.2005 @ Brno, Brooklyn

Jakkoli je pořádání koncertů záslužná a krásná věc, vrtochy štěstěny a další překvapení vám nadšení do další činnosti mohou pěkně znepříjemnit. Ale tímhle si prošel snad každý, kdo se nějak motá kolem hudby. Tenhle koncert měl být velmi důležitým a to nejen pro to, že vedle NEURAXIS, DISGORGE, BEHEADED či ZUBROWSKA, to měl být další křest ohněm jednak pro nás, jako pořadatele, a druhak pro návštěvníky. Už když jsem byl malý chlapec...

INHATRED, MUCOPUS, ALIENATION MENTAL, SMASHED FACE, KOMBUCHA

INHATRED, MUCOPUS, ALIENATION MENTAL,...

28.9.2006 @ Praha, Cross

V pražském Crossu opět bloudily metly. Jeden z nejautentičtějších pražských klubů představoval jednu ze zastávek v rámci The Faceless tour. Jeho hlavní protagonisté „hamburgeropožírači“ Mucopus a „žabopožírači“ Inhatred, kteří nahradili původně avizované Happy Face, v minulém týdnu absolvovali hned 5 vystoupení po českých luzích a hájích. Nutno říci, že ačkoliv se nepovažuji za metlu a v labyrintu zvaném Cross už jsem nějaký ten kon...

INHATRED, SMASHED FACE, ZAPOMENUTÁ MINULOST, SULIN

INHATRED, SMASHED FACE, ZAPOMENUTÁ MI...

30.9.2006 @ Třebíč, Klub-B

Tak na tenhle koncert jsem se fakt hodně těšil, je to už totiž dlouhá doba, co jsem někde byl (to bude asi tím, že k nám nic nejezdí a na výlety nemám prachy). Ještě než jsem vyrazil, už jsem řešil první otázku: Co na sebe? To je nějakej pozér, řeknete si, ale já dobře vím, že to tak děláte všichni, takže se nemám za co stydět :-) Po nedlouhém rozmýšlení jsem šáhl po zbrusu novém tričku Dillinger Escape Plan, taky proč ne, když je t...