Login Search
Exorcizphobia

Exorcizphobia


Žánr:

Trash Metal

Založeno:

2005, Trutnov

Současný label:

neuvedeno

Sestava:

Tomáš - kytara, zpěv
Pepa - kytara
Honza - baskytara
Kuba - bicí
Marast databáze Bandzone

Diskografie


Biografie

Kapela vznikla koncem léta roku 2005 pod názvem Deathmarch. Zakládající sestavu tvořili na postu: kytara – Tomáš Skořepa, baskytara – Jan Erben, bicí – Jakub Václav. V ranných začátcích kapela zkouší u trutnovské smečky Prokion a její playlist obsahuje hlavně coververze skupin jako je Metallica, Judas Priest nebo Black Sabbath. V listopadu téhož roku se trojice přesouvá do místního rockového klubu New End, kde nalézá zázemí pro následující půlrok. S rokem 2006 přichází poslední člen do sestavy a to Josef Valkoun na post druhé kytary. Pod novým názvem Exorcizphobia začíná kapela tvořit své vlastní skladby, které poprvé zazněly před publikem 26. května 2006 v klubu New End. Po úspěšném debutu před domácím publikem proběhlo několik koncertů po boku místních formací. Hudební styl, který Exorcizphobia propaguje svojí tvorbou, se řadí do Thrash metalu. V následujícíh letech si kapela zahrála po boku českých legend jakými jsou Debustrol, Tortharry nebo V.A.R. V roce 2008 přichází do sestavy hostující zpěvák Zdeněk Vágner, se kterým kapela vytvořila nové skladby. Rok 2009 měl nešťastný začátek a to v podobě vykradení zkušebny a následné devastace požárem a v neposlední řadě úmrtí blízkého přítele Josefa Kolesi. V tomto období vzniká v omezeném počtu kopijí „live“ záznam koncertu s názvem „Remains of early years“, který symbolicky obsahuje skladby,které vznikly ve zničené zkušebně. V létě 2009 se skupina po dlouhých přípravách konečně dostává do studia Pulton, aby nahrála své debutové EP „Disease Inside“. Album obsahuje pět starších skladeb jejich tvorby a jednu novou s názvem „In Memory“, která vznikla k uctění památky Josefa Kolesi. Z nahrávky je cítit odkaz na starou Thrash metalovou školu a jasný směr dalšího vývoje. EP zklidilo velmi dobrou krituku jak u fanoušků tak i u recenzentů, kteří Exorcizphobii zařadili do nové vlny Thrash metalu. Díky kladné kritice se kapela dostala do většího povědomí i mimo Královehradecký kraj a začátkem roku 2010 hrála po boku Punk-HC smečky Drömdead z Venezueli. Kapela měla tu čest se osobně setkat s thrashovou legendou D.R.I., která byla hadlinerem 12. ročníku Obscene Extreme Festival. Kvůli vážnému zdravotnímu stavu kytaristy Spika Cassidyho, odehrál koncert s D.R.I. Tomáš Skořepa. Exorcizphobia zaznamenala největší úspěch ve své historii v 18. listopadu, kdy předskakovala legendě speedcoru WEHRMACHT při jejich pražské zastávce na evropském turné "Fast As A Shark Attack"! Další významný zářez byl předskakování Bonded By Blood, Lazarus A.D. a nedávné setkání s Short Sharp Shock. 2011 byla natočena nová deska "Something Is Wrong", která výjde na začátku roku 2012.
OBSCENE EXTREME 2010 > sobota

OBSCENE EXTREME 2010 > sobota

17.7.2010 @ Trutnov, Na Bojišti

Bizzaro: Oproti předchozím dvěma dílům (čtvrtek a pátek) tu trošku opožděně před sebou máte ukončení našeho povídání z letošního Obscene Extreme. A aby to bylo lehce přehlednější, report tentokrát nění rozdělen do částí, ale chrono...

ČURBY - for Obscene and Extreme in grind we trust

ČURBY - for Obscene and Extreme in grind we trust

Rozhovor s Miloslavem Urbancem. Nic? Obscene i Extreme, fotbal, in grind we trust..? No jasně, povídali jsme si s Čurbym, tentokrát převážně o zákulisí Obscene Extreme trošku jinak.

Thrash is not dead! LAZARUS A.D. a BONDED BY BLOOD ve Vopici

Thrash is not dead! LAZARUS A.D. a BONDED BY BLOOD ve Vopici

LAZARUS A.D. (usa) BONDED BY BLOOD (usa) EXORCIZPHOBIA (cze) 19. března 2011, Praha - Modrá Vopice Pokud stále nevěříte, že thrash metal ...

LAZARUS A.D., BONDED BY BLOOD, EXORCIZPHOBIA

LAZARUS A.D., BONDED BY BLOOD, EXORCI...

19.3.2011 @ Praha, Modrá Vopice

Velice povedený večer. Všechny kapely potěšily každého džískaře a rozdmíchaly v jeho srdci thrashový oheň. A ptáte se, kdo byl nejlepší? Jednoznačně Lazarus!