
Geryon
Žánr:
avantgarde death metal, grindcoreZaloženo:
New YorkSoučasný label:
Profound Lore RecordsSestava:
Nicholas McMaster - bass, vocalsLev Weinstein - drums


Diskografie
Biografie
Podobné kapely

GERYON - The Wound and the Bow
Geryon od debutu hodně pokročili, ale absence kytar je stále klíčová. Jedině tak mohou docílit zvláštního, mýtickýho zvuku, který sedí ke star...
Jako není tohle EPko zlý. Akorát prostě mě už tenhle neuro-disharmo-diso worship míjí. Mám-li být přesný, to, co je Inside Shells, je vlastně hudební hnus a muzika na vyhánění nechtěných hlodavců z maštale.
Pokud někdo má rád nové kapely jako Chaos Motion, Geryon nebo třeba Coma Cluster Void a samozřejmě Baring Teeth či Pyrrhon, určitě bude jásat a bude šílenou Evilyn v ďábelském tanečku protáčet furt dokola. Nemůžu říct, že by tu chyběla struktura, nemůžu říct, že by tu nebylo se čeho chytit, akorát se mi dnes už tyhle ad absurdum-Gorguts (Obscura) kapely poslouchají strašně těžce. Musím se totiž fakt soustředit a žere mi hodně sil, abych si atonální a takhle bolestnou muziku užil. Jasnější a údernější motiv, který by mě oslovil, zaujal a donutil se na hudbu jako na hudbu a ne jako tok nespoutaných myšlenek z mysli masového vraha soustředit, tak většinou hledám. Toto se nejvíc povedlo asi ve druhé Spires a poslední Embers Burn, kde ze skřípání lezou srozumitelnější motivy i samy, v titulní Inside Shells (to je až hitovka) je pak dokonce ke slyšení něco jako neurotická Pantera (southern groove). Víc poslechů je samozřejmě ku prospěchu, pak z EP, jak píše Vaněna, krásně leze vliv old school deathu ze strých alb Gorguts, Immo nebo i Suffo.
Má-li tu někdo na podobné chlívy dostatečně silné nervové spoje, Inside Shells doporučuju už jen proto, že za Evilyn stojí Anthony Lipari z disharmorchestru Thoren (na začátku jej však zakládal s Jeannem Striederem z Coma Cluster Void, který na EP už participuje pouze jako: grafik, míchač, másterař, částečný aranžér a reampingař – není toho zrovna málo :)) a Lee Fisher, ex-bubeník Psyopus. Pokud se „uvnitř skořápek“ neztratíte, třeba z toho ani vejce porodíte, já i přes těch několik poslechů však stále přemýšlím, kdo a především k čemu si podobnou antihudbu (čti výplach) pustí. Disonance totiž není zrovna muzika k tanci, na oslavu, do auta, k práci, neřku-li k odpočinku.