Login Search
Primordial

Primordial


Žánr:

Celtic, Folk, Black Metal

Založeno:

1987, Dublin

Současný label:

Metal Blade Records

Sestava:

Naihmass Nemtheanga (Alan Averill) - Vocals (1991-) (Blood Revolt, Plagued, Twilight of the Gods, Void of Silence)
Ciáran MacUiliam - Guitars (1987-)
Michael O'Floinn - Guitars (2002-) (Carnun)
Pól "Paul" MacAmlaigh - Bass (1987-)
Simon O'Laoghaire - Drums (1997-2010, 2010-) (Geasa)

Live members:
Cathal Murphy - Drums (2010-) (Karnayna, Carnun Rising, Hallowed (Irl), Mael Mórdha, Pagan Reign (Irl))
Marast databáze Homepage Wikipedia

Diskografie


Biografie

Primordial is an Irish band founded in the late 1980's. They play a unique style of metal, which can best be described as a blend of black and folk metal with strong influences from their Irish roots. Their music and lyrics deal with cultural heritage, struggle, melancholy and anger.

Primordial started out as a black metal band with some folk influences with their 1993 demo Dark Romanticism and 1995 debut album Imrama. With the 1998 album A Journey's End, Primordial underwent a strong stylistic change and delivered an album that was more original, personal and darker than anything they had done before. The different musical influences become more intertwined than ever before.

The trademark Primordial style become most apparent on The Burning Season (1999 10") and Spirit the Earth Aflame, their third full length album. This line was continued in the somewhat harsher album Storm Before Calm from 2002.

The fifth album, The Gathering Wilderness was released in January 2005 and was highly regarded by critics around the globe. This album shows further musical progression and a return in pessimistic feeling to A Journey's End.

The band's latest, and to date most popular album, To the Nameless Dead, was released in November 2007.

On 04/14/2010, Primordial released a live DVD/CD combo set entitled All Empires Fall. It showcases songs from several live concerts.

Current line-up
Naihmass Nemtheanga (Alan Averill) - Vocals (1991-) (Void of Silence, Plagued, Blood Revolt)
Ciáran MacUiliam - Guitar (1987-)
Michael O'Floinn - Guitar (2002-) (Carnun)
Pól "Paul" MacAmlaigh - Bass (1987-)
Simon O'Laoghaire - Drums (1997-) (Geasa)

Former/past member(s)
Guitar:
Feargal Flannery (1987-2002) (Arcane Sun)

Drums:
Derek "D." MacAmlaigh (1987-1997)

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.

Podobné kapely

THEORY IN PRACTICE

THEORY IN PRACTICE

Švédské trio Theory In Practice mi v době, kdy vyšla jejich deska The Armageddon Theories nadělalo v kebuli pěknou paseku. Znal jsem sice jejich prvotinu Third Eye Function, takže jsem byl připraven, co od ní čekat, ale takouto šupu jsem opravdu nečekal! Původně se mi totiž zdálo, že oproti jejich debutu je 'Armageddon' pouze jakýsi slabší čajíček, ale o to víc a intenzivněji mě toto album dnes sráží do kolen, když jsem do něj jemně...

PRIMORDIAL - Storm Before Calm

PRIMORDIAL - Storm Before Calm

Autor: 80 Uživatelé: -

Občas se u vás v přehrávači objeví kapely, od kterých vůbec nic dobrého nečekáte. Většinou se ani nemusíte mýlit, někdy se může stát přesný opak. Primor...

ROTTING CHRIST, ENTHRONED, PRIMORDIAL...

16.1.2003 @ Praha, Black Pes

Poslední dobou máme na ty čtvrtky štěstí, nezdá se vám? Došel jsem totiž k poznání, že tento den je prostě metalový, tedy alespoň pro mě. Pokud není koncert (a koncertní čtvrtky jsou v Black Psu časté, mrkněte na data reportů), je nějaká jiná akce nebo máme zkoušku s 1*?5, ale to vás asi nezajímá, co? Tentokrát na zkoušku samozřejmě nedošlo, protože jsme se s MJC týmem nacházeli, jak je u koncertů pořádaných duem Shindy & Violet...

VADER, ROTTING CHRIST, ANOREXIA NERVOSA, LOST SOUL

VADER, ROTTING CHRIST, ANOREXIA NERVO...

19.10.2005 @ Praha, Black Pes

Tři velká jména a jedno, které začíná pěkně vystrkovat růžky, se zastavila nedaleko od Prahy, přičemž vzniklá kombinace stylů byla natolik lákavá, že zaručovala uspokojení jak příznivců kovu černého, tak i toho s kosou. Domněnka se potvrdila až nepříjemně. Klub doslova praskal ve švech - okolo 450-ti hlav stálo, sedělo, leželo kde se jen dalo… Takovouto návštěvu věru nečekali ani pořadatelé, což jim snad pro příště bude stát za pouva...