Login Search
Silent Stream Of Godless Elegy

Silent Stream Of Godless Elegy


Žánr:

ethno folk doom metal

Založeno:

1995, Hranice Na Moravì

Současný label:

Season of Mist Records

Sestava:

Hana Hajdová - vocals
Pavel Hrnčíř - vocals
Gabriela Povraznikova - violin
Michal Sýkora - violoncello
Radek Hajda - guitar
Stanislav Pavlík - bassguitar
Michal Milták - drums
Marast databáze Homepage Bandzone Wikipedia

Diskografie


Biografie

Silent Stream Of Godless Elegy is a band from Czech Republic. Their music is a unique combination of traditional Moravian (kind of Slavonic) folk music and doom metal. Their lyrics, based on original Moravian songs, are usually full of melancholy and sadness.

Since 1995 they've released 5 albums so far - Iron ('96), Behind the Shadows ('98), Themes ('00), Relic Dances ('04 in CZE, '06 Europe) and Osamělí ('06).

Now there's the only one original member in the band - Radek Hajda, the Guitarist.

The other members are: Pavel Hrnčíř (Male Vocal), Hanka Hajdová (Female Vocal), Michal Sýkora (Violoncello), Pavel Zouhar (Violin), Dušan Fojtášek (Bass guitar), Mirek Petřek (Guitar) and David Najbrt (Drums).

Silent Stream Of Godless Elegy's new album is going to be released worldwide by SEASON OF MIST in January the 17th, 2011.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.

Podobné kapely

Saturnus

Saturnus

Copenhagen, Denmark
melodic death metal, doom metal

RedBlack Tour > ROOT, Silent Stream o...

26.5.2002 @ Praha, Akropolis

Předposlední zastávka RedBlack Tour nám představila smetánku české tvrdě-kovové scény. Pro takovou sestavu kapel, by bylo dostačujících jen málo Pražských klubů a tak mě nepřekvapila volba Akropole, jako odpovídajícího sálu. Já, hoši z IPS a pár známých jsme dorazili na půl pátou, následovala "herbální" rekreace všech zúčastněných a mohlo se začít hrát...S úderem páté se na pódiu objevilo bizarně vypadající Liberecké kvarte...

ALLMETAL FEST #8 - RedBlack tour > Si...

23.11.2002 @ Olomouc, S-klub

Jak to tak chodí, vždycky se na fesťáku najde kapela, která není předem ohlášená a je pro návštěvníky překvapením. Tentokrát nás to potkalo u kapely MEMORIA. Pravda, mám doma Cdčko, ale jejich vystoupení bylo (asi nejen pro mne) šokující. Už u první skladby se lidi chytili a začali hned pařit. Podle sestavy – bicí, bg, 2x kytara, klávesy, housle a ženský vokál – by se dalo očekávat, že budou hrát pomalý, melancholický gothic, ale ro...

ALLMETAL FEST #13 > SRP, Free On Boar...

13.12.2002 @ Olomouc, Klub C

Pátek 13. byl den jako stvořený pro metalový koncert. K dokonalosti chyběl už jen úplněk, ale jak se ukázalo, pro kapely to nebyl zrovna nejšťastnější den. A už vůbec ne pro pana zvukaře. Dělal sice, co mohl, ale… ale postupně. Večer zahájila krnovská kapela TARTAROS. Byl to takový trošku trash-coros, hráli v klasické sestavě (dr, bg, g, vox). Když se rozehrávali a zvučili, tak to znělo moc pěkně. Ostrá kytara, veselé a hravé bicí,...

BRUTAL ASSAULT No. 8 – Klid před bouří

Tak jako loni si i letos podáme organizátory některých významnějších letních metalových festivalů. Dalším pánem na holení je Martin „Shindy“ Brzobohatý, který je šéfem týmu majícího už poosmé na starost uspořádání akce zvané Brutal Assault. Letošní ročník se koná od sedmého (čtvrtek) do devátého srpna ve Hvozdu u Konice, tedy na stejném místě jako loni. Nyní už nechme promluvit samotného Shindyho.