Login Search

Apocalyptica, Crashdiet a Thornafire plus další desítka kapel pro Basinfirefest 2012

ApocalypticaFinskou skupinu APOCALYPTICA jistě netřeba českým fanouškům představovat. Jejich koncerty jsou vždy nabité energií a představují obrovský hudební zážitek. I proto bývají dlouho dopředu vyprodané! Pořadatelé Basinfirefestu Vám tento hudební poklad přinesou již tradičně na začátku léta.
 Eicca Toppinen, Perttu Kivilaakso, Paavo Lotjonen, Mikko Siren – čtveřice nadaných violoncellistů, jež svým věhlasem konkuruje takovým kapelám jako je Metallica, Slayer nebo Sepultura! Hlas jejich hudebním dílům propůjčili například Corey Taylor ze Slipknot, Ville Valo z HIM, Lauri Ylönen z The Rasmus, Nina Hagen nebo Marta Jandová. Těšit se můžete na působivé vystoupení vygradované na maximum!

Dalším zajímavým přírůstkem jsou švédští CRASHDIET. Kapela vznikla v roce 2000 ve Stockholmu a nechala se inspirovat hvězdami jako jsou např. Kiss, Mötley Crüe nebo Guns N' Roses.

Na festivalu vystoupí také THORNAFIRE mající své kořeny v Chile. Jejich syrový death metal nepostrádá prvky melodičnosti. Svým projevem by se dali přirovnat ke známějším Immolation. 

A Basinfirefest přibírá na seznam kapel další desítku. Nejprve potěšíme příznivce power-metalu v podobě vynikající ostravské formace Salamandra. Dalším významným úlovkem je legendární kytarista Radim Hladík & Blue Effect. Jako třetí představujeme oblíbenou thrash metalovou formaci Unborn z Prahy. V Praze ještě zůstaneme, rockové řady totiž zpestří kapela Matahari, v čele se zpěvačkou Žantí, která ve svých volných chvílích nepohrdne ani operou (samozřejmě tou rockovou). Pěkně od podlahy to rozjedou SepticPeople, kteří právě pracují na nové desce. Hardrockové koření přivezou ostravští AbsolutDeafers. Kapela Artur vystoupí se směsí rocku a big beatu. Pražští Cruadalach představí svůj zdařilý folk-metal. Z Opavska se přijede předvést kapela Helpness, která jistě nezapře své thrash-metalové kořeny. Na závěr máme překvapení pro příznivce punk-rocku v podobě známe pražské party The Fialky

(kompletní PR)