Login Search

Converge, Pentagram a Mors Principium Est se řadí mezi potvrzené kapely pro BA 2014

ConvergeCONVERGE mají mezi legendami metal/hardcorové scény zvláštní status; není mnoho kapel, které by ani po dvaceti letech neztratily naprosto nic ze své autentičnosti, extatické neurvalosti a nepopiratelné živelnosti, a to jak na nahrávkách, tak zejména při živých vystoupeních. Opravdu těžko věřit, že je to už přes dvacet dva let od založení kapely, která tak zásadně pomohla definovat základy stylů jako metalcore a mathcore. Jedno je jisté - josefovská pevnost se v srpnu otřese pod náporem chaosu.

Druhou dnešní potvrzenou kapelou jsou pionýři doommetalového žánru, americká kapela PENTAGRAM, která je společně s formacemi jako jsou Saint Vitus nebo Trouble považována za hlavního průkopníka tohoto žánru. Historie kapely sahá až do počátku sedmdesátých let, kdy se obratem stala jednou z ikon tehdejší undergroundové scény a svou pozici si drží i po více než čtyřiceti letech. Na místě frontmana navíc neustále kraluje živoucí legenda Bobby Liebling.

Třetí potvrzenou kapelou se stávají finští MORS PRINCIPIUM EST. Skupina reprezentující žánr severského melodického death metalu, patří k rychle rostoucím formacím, které si stále hlasitěji říkají o místo na slunci. V Josefově budou nejvíce čerpat ze své poslední desky …And Death Said Live.
 
A na závěr technická zpráva. Spuštěn byl ubytovací rezervační systém, takže si již můžete objednávat místa v hotelech Alessandria a Černigov a také VIP Camp. Více informací zde: http://brutalassault.cz/cs/accommodation/.

01. Aimless Arrow
02. Trespasses
03. Tender Abuse
04. Sadness Comes Home
05. Empty On The Inside
06. Sparrow's Fall
07. Glacial Pace
08. No Light Escapes (bonus)
09. Vicious Muse
10. Veins And Veils
11. Coral Blue
12. Shame In The Way
13. On My Shield (bonus)
14. Precipice
15. All We Love We Leave Behind
16. Runaway (bonus)
17. Predatory Glow

Sestava:
Jacob Bannon – vocals, lyrics, visuals (1990–present)
Kurt Ballou – guitar, vocals, bass guitar, keyboards, theremin (1990–present)
Nate Newton – bass guitar, vocals (1999–present)
Ben Koller – drums (1999–present)

Vydavatel: Epitaph Records