Login Search

Detaily reunionu Emperor, návrat Lux Occulta

Emperor♫ Jak už bylo propíráno v diskuzi pod v pátek zveřejněným reunionem, bubeníkem v reunionové sestavě  EMPEROR nebude Trym, ale Faust. Těžko říci, jak si s jeho party poradí, ale má na nacvičení setu zhruba rok, nu uvidíme.
K novému albu se Ihsahn veskrze vyjadřoval opět jako v minulosti, čili že „nebude žádná nová muzika EMPEROR. Jedním z důvodů, proč se naše alba prodávají, je nejspíš i ten, že jsme byli vždy nekompromisní kapela, a tuto tradici chci udržet. Kdybychom nové album dělali, jaký druh alba by lidé rádi? Klasicky říkám ‘Poslechněte si, co dělám já na svých albech a věci, které dělá Samoth, a můžete si udělat obrázek, jak by noví EMPEROR zněli.’ Kopírování něčeho z minulosti by znamenalo se proměnit v parodii a chtěl by snad někdo blackmetalové album vyrobené (sic!) jen pro hodně peněz? Smysl black metalu je jiný. Takhle jsem se to naučil.

♫ Zrovna moc těch infomací není, ale polská LUX OCCULTA v úterý 30/7 vydala po 12 letech novou skladbu. Jde o singl Dymy, který vznikl v sestavě tří členů z poslední desky The Mother and the Enemy: Jarosław Szubrycht – zpěv, U. Reck – klávesy a programování bicích, Vogg (ano, ten z DECAPITATED) – kytara, akordeon + kytarový novic Maciej Tomczyk, vypomáhající i s programováním bicích.