Login Search

Dnes na Brutal Assault 2014 přibyli...

Crowbar

Tradiční trojice nově potvrzených kapel je zde. Začínáme u americké kapely CROWBAR, která se řadí mezi praotce žánru zvaného sludge metal. Fungování kapely se datuje od počátku devadesátých let a CROWBAR od této doby udivují jedinečnou schopností držet kontinuálně svou hudební kvalitu. Největší podíl na tom má frontman a obrovská persona Kirk Windstein, který se objevil v řadě dalších kapel jako např. Down, Kingdom of Sorrow a dalších.

Druhou dnešní novinkou je norská black/deathmetalová formace GEHENNA, která je známá především fanouškům norské blackové scény, odkud pocházejí kořeny této kapely. Původně projekt několika několika hudebníků se v půlce devadesátých let přetavil do plnohodnotné kapely, která má na kontě již sedm alb, přičemž to poslední vyšlo vloni pod názvem Unravel.

Třetím jménem je pro dnešek americká experimentální formace ARSONISTS GET ALL THE GIRLS. Kapela jede na deathcorových základech, ale nebojí se experimentovat ani s elektronikou a řadou dalších vlivů, což dává jejich hudbě svěží nádech. Dobrou ukázkou je poslední nahrávka Listen to the Color.

1. Isolation (Desperation) – 4:15
2. Sever the Wicked Hand – 3:16
3. Liquid Sky and Cold Black Earth – 6:24
4. Let Me Mourn – 4:51
5. The Cemetery Angels – 4:02
6. As I Become One – 4:56
7. A Farewell to Misery – 3:44
8. Protectors of the Shrine – 3:29
9. I Only Deal in Truth – 3:20
10. Echo an Eternity – 5:03
11. Cleanse Me, Heal Me – 3:42
12. Symbiosis – 5:05

Total time 52:12

Sestava:
Kirk Windstein – kytara, zpěv
Matthew Brunson – kytara
Patrick Bruders – basa
Tommy Buckley – bicí

Vydavatel: Century Media Records, Housecore Records, eOne Music