Login Search

Godflesh, Nile a Kampfar potvrzeni na Brutal Assault 2012

Je to další významný díl do mozaiky zvané Brutal Assault 2012. Své vystoupení na 17. ročníku festivalu právě potvrdili britští pionýři industriální hudby GODFLESH! Formace založená v roce 1988 Justinem Broadrickem a G.C.Greenem, mj. bývalými členy Napalm Death, byla až do roku 2002 jednou z nejvlivnějších na poli experimentálně/industriální hudby. Po svém rozpadu přišel předloňský reunion, který kromě živých vystoupení znamená i započaté práce na nové desce.

Definice „Brutal death metal s vlivy hudby středního Východu“ k sobě váže jediné jméno – NILE. Kapela sdružená kolem svého duchovního otce Karla Sanderse patří již dvě dekády mezi nejváženější deathmetalové formace s konstatně vysoko posazenou laťkou výkonnosti. NILE jsou momentálně uprostřed práce na novém albu, které by mělo vyjít v tomto roce.

Třetím přírůstkem se stávají norští blackmetalisté KAMPFAR. Severská formace patří mezi stabilní představitele tamní scény a v loňském roce zabodovala vysoce ceněným albem Mare, které vyšlo u labelu Napalm Records.