Login Search

Morbo


Fakt super ty Vitriol. Moc už mě tyhle přepálený brutality neberou, ale tohle má takovou těžko popatelnou upřímnou intenzitu. V podstatě takový Gorguts hozený do většího masakru.

Bude hřích, když řeknu, že tahle deska mě vůbec nebaví a to jsem se fakt snažil? A navíc mám pro KRISIUN dost slabost (těžko pochopitelnou).
Nevim, hodně mě bavili v dobách AssassiNation a Southern Storm. To jsem je fakt hodně poslouchal. Od tý doby to jde nějak furt mimo mně. Letos mi přijde, že se mermomocí snažej ukázat, jak rychle dokážou ještě hrát (a fakt jako klobouk dolů, to co Max předvádí, je fakt trochu z jiný planety), ale nějak zapomněli na skladby.

Dík za další dávku tipů.
Mě osobně nejvíc zaujali asi Glorious Night. To mě fakt baví. I přesto, že bicí klasicky znějí jako nějaký defaultní preset ze Superior Drummer, tak to prostě dohromady z nějakýho důvodu funguje a moc mi to nevadí.

Za mě osobně osobně zatim nejlepší koncert Ulcerate. Totální bomba.
Post-zadumanost vítám a je to pro mě jedno z nevětších lákadel. Čim míň intenivních death metalů, tim hůř. Toho je teď všude dost. Hodně jsem se bál živýho provedení titulní Shrines a nakonec to byl vrchol koncertu.
Jinak Outre fajn. Místama zajímavý, místama největší píčovina ever (Destroyer).... Blaze jsem prokecal a nelituju. Znělo to jako přesně ten fádní black z devatesátek jako z desek, co už nikdy životě nepotřebuju slyšet.

DR: No ale přesně tou kupní silou to přece je. Když dobrých 50% návštěvníků jsou cizinci s daleko vyššími příjmy, než průměrný Čech... Navíc ze zemí, kde je jídlo i chlast daleko dražší...

To naříkání nad vysokýma cenama mi přijde vyloženě naivní. Kdyby tam stála Plzeň 25 a velký burger 80, tak by nešlo o žádný srdcařství, ale o vyloženou hloupost. Vždyť už to dávno neni český festival, ale světový. A v porovnání s civilizovanym světem jsou necelý dvě eura za pivo a 4 eura za menší jídlo eště DOST málo. A to i když se to srovná s průměrnýma podnikama. Natož kdyby to člověk srovnával s festivalovýma cenama v západní Evropě a v USA. Takže já osobně jsem si při pohledu na Plzeň za pade řekl: "Jo, to jsou na nás eště zbytečně hodný. To by klidně mohlo být dražší."
Jo, na naše poměry je to dost, u nás je pohostintví prostě STRAŠNĚ levný a my jsme na to zvyklý, ale to je náš problém. Za každýho z nás, na koho už to příště bude moc a rozhodně se nejet, se najde minimálně jeden Němec nebo Skandinávec, který zaplesá nad tim, jak tu chlastáme a žereme levně a vezme tam i pár kamarádů. Takový je život v kapitalismu. Sorry jako. :)
Takže za mě v podstatě levný festival, na to, o co jde.

Merch neřešim. Přesně z toho důvodu, jaký řikal Loo. Kam bych ho eště sakra strkal? :)

Tak mně tohle naopak připadá jako krásný důkaz toho, že když se to s tou rychlostí vyžene do až moc velkých extrému, tak už to vůbec nezní nějak intenzivně a "tvrdě"... Už to zní prostě jako parodie na hudbu.
Jako vědecký experiment přínosný. Jako hudba v podstatě neposlouchatelný (obě ty "písně"). Pro mě osobně teda.
Nebrat jako podnět k flejmu. Jen názor druhé strany. :)

Bylo to boží.
Pro mě osobně byl ale největší zážitek zvukař. Jsem rád, že jsem stál vedle něj a mohl mu koukat pod ruce. Největší masakr byl, jak totálně do puntíku - do posledního rytmickýho fígle - měl naučenou každou skladbu. A díky tomu pak takovym svym "air-drummingem", který v podstatě přesně kopíroval Sebastianovu rytmiku, ovládal světla. Proto byly tak neskutečně přesně sladěný s kapelou. Mohlo se zdát, že to ovládá nějaký automat podle amplitudy, ale ve skutečnosti to bylo všechno ručně. K tomu si ještě odskakoval k mix-pultu vedle, kde vytahoval každý sólíčko, staral se o každou vyhrávku... masakr.
U profi zvukaře je to vlastně celkem normální, ale že to má někdo zmáknutý u takhle šílený muziky, to je fakt dechberoucí.
On teda Jan při tý představovačce zmínil, že zvukař je sám taky muzikant. Jinak by to asi ani nešlo.

Parádní koncert, celkově. Jsou to magoři. :)

Jo a jinak zvukově trochu netradičně s každou kapelou lehonce klesající tendence.
Vůbec poprvý jsem zažil, že měla první kapela večera od prvního tónu zvuk jako víno.
BTBAM malilinko chaotičtější, ale furt super srozumitelný.
Devin trochu přehulený, ale to se dalo čekat. A v druhý půlce si uši zvykly a bylo to v pohodě.

Super koncert. Leprous standardně skvělí. Překvapují mě narážky na Einarovy nekonzistentní výkony. Je pravda, že jsem je viděl teprv podruhý, ale měl jsem ho naopak za naprostýho suveréna, který si zpěv dělá přesně tak, aby ho vždy bez problémů zvládal.
BTBAM super. Hlavně skladby z novýho alba, který rozhodně už nejsou tak chaotický a tak "show-off" jako v minulosti. Docela mě přesvědčili, že si ode mě zaslouží mnohem víc pozornosti, než kolik jsem jim doteď dával.
Devin super. Z alb mě to zas tak moc nebere, přece jen je to na mě trochu monotónní a uplně mi nesedí že (evidentně) diktuje bicí do posledního úderu (tohle teda nikde nemám ověřený, ale vyloženě to z jeho hudby slyšim), ale živě paráda. Hlavně on má takový charisma, že by strhnul snad i poslední fanynku Evy a Vaška. :)