Login Search

Mystic


Taky to zkusím!

   anonymous: tyjo, tak tohle je přesně deska, která mě na první poslech nadchla, na druhej bavila a při třetím už jsem ji smazal. nadsazuju, bavila mě trochu dýl, ale přesto se mi oposlouchala strašně rychle.
dík za recenzi Radku, jen bych se možná přimlouval za trošičku jednodušší psaní, tady jsem musel zápasit s řádky :)
  
Já to sjíždím po Brutale ještě víc než předtím :-D Kéž by se mi to taky oposlouchalo :D Jinak nemáš za co. Jinak složitější to je, protože rád píši květnatým literárním stylem. Nebaví mě psát jednoduché texty, ne každému to sedne samozřejmě :-)

Klidnou...jako cítím zoufalství a chuť prohodit notebook oknem, ale to je proto, že mi na tom abych psal co nejlépe záleží opravdu hodně, a proto jsem za zpětnou vazbu rád. Snažím se zlepšovat..a posouvám se, jen v hudbě se nechám často strhnout emocemi z koncertů či alb, a píši spíš intuitivně...nevím jak to popsat. Proto se chystám zaměřit více na sloh/gramatiku, ale aby z toho nevymizelo to vyjádření pocitů. Chci, aby člověk z toho článku tu hudbu vnímal, tu atmosféru. Ale musím najít kompromis. Když se teď na odstavec s Urfaust podívám, mohl jsem jej napsat i jinak. Je fakt, že v tomto reportu jsem se dost motal, ztrácel a ke konci mi docházel dech. Za opakování slova spirituální bych se profackoval :-D Poslední dobou se mi začalo dařit vvarovat se opakování slov, a tady jsem to neviděl.

Zdá se, že umíš a vidíš...co říkáš na report jako takový? Popřípadě budu rád, když si přečteš někdy ještě něco ode mě a posoudíš kvality :-)

   anonymous: WTF? jako sorry, ale nešlo by to příště nějak učesat, osekat, doplnit o nějaké reálné informace? a nemusí být všechny suchý jak od Adolfa, ale ta verbální pyrotechnika by mohla dávat aspoň trochu smysl.. zmrazující, znehybňující, zvládal být i dobrým showmanem - česky, prosím?  
Je to česky, jsou to česká slova. Naopak, můj výraz není suchý, ale košatý. Chápu, ale, že to někoho bavit nemusí. Jinak reálné informace tam jsou. je to založeno na pocitech, které jsem měl, přičemž styl hry dvojice také. Bohužel to byl festival, přišli jsme pozdě z jiné kapely a už byli docela zničení, popis ani neměl být naprosto podrobný. To bych musel set vidět celý a být na něj nastavený...na festivaly se mi píše hůře než na klubové akce. Za smyslem si však stojím.

   mIZZY: Prý poslední koncert Urfaust na delší dobu. Škoda, že nestihli zahrát u nás. Ten letošní gig v Bruselu byl fakt epic.  
Tak to je škoda, zrona jsem si právě říkal, že někde v klubu bych si je dal znovu a užil trochu více...

Spíš to bylo myšleno pro mě, ne pro scénu, špatně jsem se vyjádřil. Já se tak nějak nikdy moc nedíval na vliv hudby na scénu, spíš hledám hudbu, která má smysl pro mě, asi vlastně jako většina lidí :-D Jinak já jsem album slyšel, ale přiznávám se, že jen jednou jedinkrát. Ještě to zkusím, ale moc nadějí tomu nedávám. Při tom patřím mezi fanoušky předchozích desek, i Abrahadabry. Hele co jsem si všiml, tak Diimmu jsou teď ještě milovanější a ještě nenáviděnější. Ty reakce jsou na dvě strany. Ale tak jak já nechápu, že se líbí Eonian, jiní nechápou, že se mi líbí In Sorte Diaboli. I když celkově jsem Borgiry neslyšel dost dlouho, hudební nálady byly nějak jinde. Právě, smete, Immortal se s tím nemažou :-)

   anonymous: Mystic: Pro mě je to naopak lacinost, která zní spíš jako současní Nightwish. Tento návrat chápu jen jako marketing Zaklínat se slovem marketing u všeho, co je populární a zároveň dotyčnému nelíbí mi nepřijde jako nejlepší forma kritiky. Notabene ve spojení se slovy "Nightwish" a "laciný". Laciná mi přijde spíš tahle forma předpojatosti. Možná leckoho překvapí, že orchestrální pasáže spoluvytvářel klávesák z Fleshgod Apocalypse.  
Nejde o slávu, ale o ten návrat a to, že ta deska prostě podle mě nemá smysl (je to jen můj pohled, chápu, že pro někoho asi ano). laciné se ti to sice zdát může, ale jsou to podle mě vhodná slova k současné tvorbě Dimmu Borgir, a Nightwish v tom slyším, stejně tak jako Therion. Ale kapel je hodně, vyšlo toho víc, jdu dál. jestli si to najde své fanoušky, je to samozřejmně dobře. Jen jsem čekal něco úplně jiného. Osobně se více těším na Immortal :)

Pro mě je to naopak lacinost, která zní spíš jako současní Nightwish. Tento návrat chápu jen jako marketing

Brát s rezervou, je mi jasné, že by mě kapela bavila i na světle a vím, že byli na CDF skvělí podle reakcí. Určitě bych byl nadšený i tak, ale tahle atmosféra tomu dala něco navíc. Nikdy jsem nezažil takhle pojatý koncert, takže jsem nadšen ještě dvakrát tolik než lidi, co jsou třeba zvyklý na podobné atmosférické záležitosti. Jak mile tu budou nebudu váhat půjdu ať to bude kdekoliv. Mohli by jet třeba turné s Entropia a Downfall of Gaia, to by byla smrt :-D Jdu snít dál :-D

Naprosto geniální hudba. Miluji především ty kytary, sami o sobě nabízí tolik emocí..