Login Search

mosh.2.bleed - profil nenalikován


náhodou spectral lore / mare cognitum je v některých žebříčcích r. 2020 po čertech vysoko :) podle mě to teda nemá cenu poslouchat, ale aby bylo učiněno recenzentské povinnosti zadost. a mystras mě osobně baví, tam jsou chvíle, kdy pasr tlačí tři motivy na sobě, ale vůbec to nemá sladěný :D

Tady má smysl poslouchat hlavně Herxheim, což je aspoň fakt zajímavě a originálně dělanej death metal. Sice oproti Howls of Ebb to docela pokulhává na songwritingu a tak. Jde na tom docela slyšet, že to dělá Patrick sám a nikdo mu do toho tentokrát nekecá. To si myslím, že se reflektuje trochu aji ve zvuku, kterej je prostě oproti HoE prasáčtější. Ale furt to je jedna ze zajímavějších věcí, co v poslední době vychází. Retardovanost beru jako nadsázku a myšleno spíše v dobrém slova smyslu, protože ty věci, které by měly být označeny jako retard black/death jsou spíše někde jinde :)

Jsem to teď akorát doposlouchal, a jo, je to super. Hodně á la poslední Mount Fuji, což je pouze dobře. Mnohem lepší než to, co teď dělá Jason Köhnen.

Hilary Jeffery a Gideon Kiers (+ někdy s nima evidentně vystoupila/uje i Charlotte Cegarra a další hosti) po konci Kilimanjara/Mount Fuji rozjeli okvltní / spiritistickej audio-vizuální projekt Inconsolable Ghost, více info k tomu zde:
www.hiljef.com/news/band/inconsolableghost/
zní to vlastně hodně jako Mount Fuji, zatím vyšel živák z bývalýho tuberáckýho sanatoria v Polsku (kousek od CZ hranic, koná se tam každý rok festival "divný hudby") a letos z kina v Singapuru, kde prý strašáá ... zní to hodně dobře, doporučuju poslouchat v noci a nahlas :) :
www.hingethunder.bandcamp.com/album/singapore-channelling

Jo, přesně. Ty první dvě skladby jsou právě docela dobrý. Resp. mě furt baví (teď to zase poslouchám), byť se v nich nic moc neděle. Že to není nějak zvukově bohatý asi beru aji jako úmysl a taky mě to až tak nesere. Nevnímám tuhle desku jako nějakej zvukovej experiment, kterej se snaží pracovat s různou škálou zvuků. Ale třeba ta třetí skladba už fakt na mě totálně působí dojmem, že si týpek koupil klávesy a hraje na to zacykleně furt ten samej jednoduchej postup dokola. Být to rozbité na kratší úseky/skladby, tak to možná aji pochopím. ale takhle to mám zase po druhé skladbě touhu vypnout.

   mIZZY: O tom, jak moc tohle je jedna z dalších humornách ambientních nahrávek, kterou udělal někdo z metalové scény, se asi moc přít nebudu. Nicméně si myslím, že kdyby za tím nebylo jméno Mortuuse, tak si toho moc lidí nevšimne a docela to zapadne jako nějakej pokojíčkovej projekt.  

asi tak :), další příklad toho, že by black metalisti ambient dělat neměli (čest výjimkám), je to sotva o level lepší než totální mrdky od Varga, Mortiise apod. ... u prvních dvou skladeb jsem si říkal, že to není až tak blbý, jak bych čekal, ale co se začne dít potom ... strašný. Ty zvuky co používá mě vyloženě uráží :)). Jako "guilty pleasure" pro zasmání bych to ještě bral, ale že to fakt přijde někomu dobrý, nechápu.

Já si to musím naschval s odstupem času zase pustit, ale jako souhlasím s tebou, že to je docela líbivá věc a atmosféru to celkem má. Aspoň těch pár prvních poslechů, když to vyšlo, mě celkem zaujalo. Nicméně jsem vždycky projel půlku nahrávky a zbytek už ignoroval. Ani mi nevadí, jak to je minimalistické, ale spíše, jak se furt ten samej vzorec opakoval. Třeba ve srovnání s Manalan virrat (což by si určitě zasloužilo recenzi, zkusím se k tomu dokopat), mi Sporer přišlo jako mnohem plytčí nahrávka. O tom, jak moc tohle je jedna z dalších humornách ambientních nahrávek, kterou udělal někdo z metalové scény, se asi moc přít nebudu. Nicméně si myslím, že kdyby za tím nebylo jméno Mortuuse, tak si toho moc lidí nevšimne a docela to zapadne jako nějakej pokojíčkovej projekt.

Jo jinak co se Martuk týče, tak s Mortuusem rozhodně top jeho první dvě alba. Taky moc nechápu, že některý lidi ještě hltaj ty poslední nahrávky.

Jo a btw. kterej rozhovor máš přesně na mysli?

Jinak Loomisi, ta letošní deska od Zealotry je jenom instrumentální verze třetího alba. To si dej spíš...

   onDRajs: Ty vole Bizzi, dedmédl z Bangladéše. Kde na to chodíš? Dává to ale víc než všechny ty vyhajpovaný věci z US...  
predpokladam, ze neco, co mi doslo do mailu, nebo proste tech dm blog ;)

Ty vole Bizzi, dedmédl z Bangladéše. Kde na to chodíš? Dává to ale víc než všechny ty vyhajpovaný věci z US...