Login Search
CARNAL DIAFRAGMA - Planet of Children's Heads

CARNAL DIAFRAGMA - Planet of Children's Heads

Autor: 50 Uživatelé: 70

Na aktuální desce se potvrdilo, že jednou vylouhovaný pytlík už prostě napodruhé stejně dobrý čajíček neudělá. I přes poměrně slušně zahrané songy postrádám nějaký silnější motiv nebo atmosféru.

Carnal DiafragmaNěkteré desky potřebují čas a nechat trochu „odležet“, u některých nepomůže ani to… Obzvlášť když tam hledáte ten pocit, jaký jste měli při poslechu starších desek téhož interpreta (tedy v případě recenzované kapely u minulé nahrávky Space Symphony Around Us z roku 2006).

CARNAL DIAFRAGMA má asi většina posluchačů spojené především s vypalovačkou Teletrambus, která se klukům vyvedla přímo libově a chytlavě a nejednou zazněla v přehrávačích při různých příležitostech. Veselá intra ve stylu včelích medvídků prostě k ostravské partičce jaksi patří, ovšem na aktuální desce Planet of Children’s Heads se jen potvrdilo, že jednou vylouhovaný čajový pytlík už prostě napodruhé stejně dobrý čajíček neudělá. Celá deska působí i přes poměrně slušně zahrané songy tak nějak nemastně neslaně. Postrádám zde nějaký silnější motiv nebo atmosféru, které by mi utkvěly v hlavě a přinutily mě si to s chutí znovu pustit. Taková ta klučičí grindová hravost se na albu i přes nezbytnou přítomnost vystřihnutých Carnal Diafragmafilmových inter někam vytratila, a když se občas přeci jen někde mihne, nepůsobí už takovou silou.

Vokály se pohybují ve slušné škále hlasových poloh, což se určitě cení, ale ani to mě za srdce zrovna dvakrát nechytlo. Co se týče instrumentální stránky, asi nejlépe a nejpříjemněji na mě působí kytary, protipólem jsou naopak bicí, u kterých by zvuk chtěl podle mého trochu víc „vymazlit“. Planet of Children’s Head přesto vůbec není špatná deska, z mého pohledu však ani ničím nevybočuje nebo nezaujme. Po pětileté pauze od Space Symphony Around Us jsem jednoduše čekala trochu víc… V poměru k jiným českým a slovenským deskám, jež v poslední době na naší grindové scéně vyšly, je tak pro mě současná tvář CARNAL DIAFRAGMA ve výsledku spíše průměrem.