Login Search
DEATHSPELL OMEGA - The Synarchy of Molten Bones

DEATHSPELL OMEGA - The Synarchy of Molten Bones

Autor: 100 Uživatelé: 90

Přispěj do diskuze

přidat komentář

zobrazit vše

Silnej rozhovor, potvrzuje to to, co psal o textech Lemmy a vlastne i ja. Pro tuhle debatu je zasadni, ze txty teda zrejme nepise Aspa.
A teda respekt, fakt to ukazuje, jak vysoko stoji ta kapela nad standardnim bm..

   gába: nechci vám do toho vůbec kecat... a možná je to úplná pytchovina... ale, ten rok napsal Luther spis Ježíš se narodil jako Žid, kde je obhajuje a tehdy to někdo bral jako příchod Mesiáše... Vtipný je, ze přesně za dvacet let napsal spis, kde chce všechny Židy zprovodit ze světa.
Ale teda nevim, jestli to vůbec samotní DsO berou až takhle intelektuálně, jak se tu razí různý teze :-)
  
<3 kecej, je tam ale přímej odkaz na "league of elect" (a taky mrtě sól :( )

   anonymous: v těch textech se o moc konkrétních věcí neopřeme (1523 a league of elect jako jedna odkazuje k nějakému teokratickému totalitarismu?) a proto bych je četl jako jakousi děsivou dystopii v duchu 1984, nebo její genezi, myšlenkové podhoubí (nebo třeba (ironickou?) chválu totalitarismu) atd. a imho hodně povedenou.
jednoduchá linka oslavy totality proti svobodě a znovuzrození bílé rasy tam podle mě není.
  
nechci vám do toho vůbec kecat... a možná je to úplná pytchovina... ale, ten rok napsal Luther spis Ježíš se narodil jako Žid, kde je obhajuje a tehdy to někdo bral jako příchod Mesiáše... Vtipný je, ze přesně za dvacet let napsal spis, kde chce všechny Židy zprovodit ze světa.
Ale teda nevim, jestli to vůbec samotní DsO berou až takhle intelektuálně, jak se tu razí různý teze :-)

v těch textech se o moc konkrétních věcí neopřeme (1523 a league of elect jako jedna odkazuje k nějakému teokratickému totalitarismu?) a proto bych je četl jako jakousi děsivou dystopii v duchu 1984, nebo její genezi, myšlenkové podhoubí (nebo třeba (ironickou?) chválu totalitarismu) atd. a imho hodně povedenou.

jednoduchá linka oslavy totality proti svobodě a znovuzrození bílé rasy tam podle mě není.

haha, asi nejde vyloženě o to, jestli to jsou zlí lidé, ale jestli mám pocit, že tou podporou pomůžu nějaké antisociální tendenci, ó Sókrate.

jinak na ty texty samy o sobě (co jsem letmo procházel) by snad šlo snáz naroubovat čtení ve smyslu, že poukazují na osobní frustrace jako spouštěč extremismu, ale pokud použije nácek takhle specifický výraz, prostě to musí vyvolat otázky.

díky za odpověď, ještě bych to specifikoval na umění - tzn. jestli se snažíš nekupovat (nepodporovat) umění od umělců, kteří jsou zlí?

taky jsem ty texty četl s ohledem na kontext Vapauderisti, ale tahle interpretace se mi moc nezdá. (k tomuhle klíči mě teda popravdě nedohnala ani tak ta jedna větička o palingenesi, ale úryvek z Jasperse o tom, co mohlo přijít po vítězství nacistů v druhé světové válce, je to v Otázce viny.)

lemmy - ale jo, celkem obecně. v obchodě se dívám, jestli je zelenina z čr a jestli nejsou jogurty od babiše. a tak.

leif - díky tobě jsem si pustil po x letech soustředěně paysage dhiver, překrásné.

texty dso - nedávají samy o sobě podklad k označení za nazi. ale vzhledem k palingenetickým paralelám se možnost takového výkladu dá jen těžko přehlížet.