Login Search
DEATHSPELL OMEGA - The Synarchy of Molten Bones

DEATHSPELL OMEGA - The Synarchy of Molten Bones

Autor: 100 Uživatelé: 90

Přispěj do diskuze

přidat komentář

zobrazit vše

Já si dovolím pochybovat i o tom, že by Aspa byl regulérní nágl, i když se s takovýma evidentně skrze Vapaundenristi a asi i svůj label paktuje. Vzhledem k tomu co jsem s ním četl, totiž nemám pocit, že by ho k tomu vedla nějaká popletená láska k vlasti a primitivní rasismus/xenofobie, což je pro mě důležitý detail. Nezapomínejme, že se taky umělecky a volnočasově věnuje degenerátským záležitostem, kterými by uvědomělý neonacista, co má obvykle plnou hubu morálky a národního zdraví, měl opovrhovat (https://www.tinymixtapes.com/features/mikko-aspa-grunt-freak-animal-label-owner ).

„I represent radicalism that rejects anthropocentrism and liberal humanism, but I am not especially dogmatic when it comes to deciding who I can collaborate with in order to advance these ideas.“ - https://heathenharvest.org/2016/01/02/outcast-by-choice-an-interview-with-mikko-aspa/

A i kdyby byl hlas DSO skutečně tím typem pleše, co osobně nesnáším, tak si nemyslím, že bych poslechem či finanční podporou DSO/NOEVDIA, nějak aktivně přispíval k rozkvětu finských NS hnutí. NOEVDIA sice prodávají hodně, ale opravdu pochybuji, že by Aspovým "kamarádům" posílali prachy na letáčky nebo rovnou na provazy k věšení.

Pokud má někdo problém, že poslechem DSO podporuje závadné lidi/myšlenky byť jen nepřímo, třeba schválením či přehlížením, tak pláče již mnoho let po funuse a to nejen kvůli tomu, že Aspa má Vapaundenristi už drahně let a rádoby-antifašisti si toho všimli teprve teď. Pomineme-li ten zmíněný rozhovor se Shaxulem, tak DSO s tématikou genocidy (převážně té židovské) pracují téměř odjakživa. A samozřejmě člověk razící vysoký morální kredit by měl mít s kapelou problém nejen kvůli tomu. DSO byli vždy náboženská, Satanistická kapela, kde se na morální konstrukty opravdu nehraje. Ostatně jak uvedli ideologicky spříznění Funeral Mist a Ofermod v bookletech: "By supporting black metal you support the glorification of rape, incest, war, murder, drugs, oppression, fascism, corruption etc. Think twice before buying this divine piece of art." Sice to je jen šokantní výblitek, kde se ten smysl mezi řádky dá vyčíst jen těžko, ale rozhodně platí, že pokud někoho dokáže „pohoršit“ jen Deathspell Omega, tak by měl tenhle žánr bojkotovat úplně a nebo poslouchat výhradně jen nezávadné, blackmetalové napodobeniny. Ale bylo by SSuper, kdyby dotyční v takovém případě o BM nemudrovali a nedělali si dobře na čuráky, kvůli domnělým NS vazbám DSO, kór když to ani zdaleka není Der Sturmer nebo pojebanej L8L8TH. Přijde mi to totiž jen jako symptom takového nešvaru, kdy se řeší všechny možné pičoviny kolem, jen ne důležité věci nebo jádro problému. No a pokud má někdo z textů „Furnaces...“ dokonce ten pocit, že to museli psát fašisti/nacisti/whatever, tak to víc vypovídá o něm, než o úmyslu autora/autorů.

Jinak můj dojem z novinky stále roste, i když Fas je Fas.

lemmy: já se neptal jestli víc / míň, ani ta otázka nebyla směřována na tebe (už jsi na ní odpověděl předtím), ale budiž. Pointa toho odstavce v mém přechozím příspěvku byla ale snad jasná - v obou případech platíš(/-te) / podporuješ(/-te) nágla (viz. předchozí post, bych se jenom opakoval).

myslíte, že Luc o tom ví? zajímal by mne jeho názor, v příštím rozhovoru se ho na to Ondrajs musí zeptat...
assets.blabbermouth.net/media/gorgutsbandcolored_638.jpg

nakolik lze oddělit umělce od jeho díla? na to není definitivní odpověď. naopak velice jednoduchá odpověď je na addsatana a ano, nsbm kapela vadí o hodně víc, než kapela, ve které hraje jeden pičus, ale nijak se k ns nehlásí.

   anonymous: Fando, naživo to někdy proberu rád, pokud je ještě co.. už si asi tři roky říkáme s Plesnivcem, že někdy zajedem zakalit do Brna, ale teď mi tak nějak dojíždí nemoc, takže tohle nezvládnu.  
Hele, klidně můžeme jak v Brně, tak v Třemáku, třeba v červenci nebo tak. Do začátku června mám nějaký zahraniční cesty a tak, ale pak by to mělo být víc OK.

   anonymous: Beru to asi tak, že v tom případě bych nemohl číst spoustu literátů, co byli ať už náckové nebo bolševici, nemohl bych se zabývat třeba dílem některých německých filozofů první pol. 20. století, protože se smočili s NSDAP, a někdy nešlo jen o formální přikývnutí ale o aktivní náckovství nad rámec souhlasu, který režim vyžadoval.   
Za sebe to už ukončím, ale fakt nesouhlasím s těmi příklady z minulosti. Nelze přeci srovnávat činy a tvorbu umělců, kteří v té době žili, s člověkem ze současnosti, který tu dobu obdivuje či podobně. Naopak, číst a studovat tvorbu tehdejší doby je žádoucí, pravě proto, abychom tu dobu (snad lépe) pochopili a i na naši současnost nahlíželi v jiném světle.
Aspa je vážně úplně jiný případ.
Zrovna jsem dočetl životopis o Ladislavu Fuksovi, kterému se vyčítá, že nevystupoval aktivně proti komunistickému režimu a je tam skvěle popsané, proč to tak Fuks nejspíše udělal, ale to přeci neznamená, že jeho tvorbu na základě toho faktu všechnu odmítnu .

Elizabeth - tvá krvavá cesta Bohu hříchem se zdá..

Sude, ty jsi živoucí mem, to je něco úžasného.

Lemmy, chápu. pro mě tam jsou důležitý dvě věci, jednak Ezra Pound nebo Heidegger (abych vzal příklady, o kterých aspoň něco vím) už jsou historie, nevystupují na nazi srazech, jednak v jejich díle se ty nazi postoje afaik moc neprovevujou.

Fando, naživo to někdy proberu rád, pokud je ještě co.. už si asi tři roky říkáme s Plesnivcem, že někdy zajedem zakalit do Brna, ale teď mi tak nějak dojíždí nemoc, takže tohle nezvládnu.