Login Search
DEATHSPELL OMEGA - The Synarchy of Molten Bones

DEATHSPELL OMEGA - The Synarchy of Molten Bones

Autor: 100 Uživatelé: 90

Přispěj do diskuze

přidat komentář

zobrazit vše

myslim, že je tu uplně jednoduchý - pokud si začerníš jména, nemáš šanci zjistit, že je DsO napojená na nágla, ergo nejde o NSBM.

Máš s tím při poslechu problém? Mám. Vadí ti podporovat koupí nágla? Vadí. Ale v tomhle konkrétním případě to u mě uměleckej význam téhle desky převáží. Stejně to mám u některých bolševických básníků, Franze Sedlacka, Célina a mnoha a mnoha dalších.

   anonymous: Mimochodem, ve čtvrtek je v Brne na filozofické fakultě konference na téma metal, sejtn, extremismus apod., kde se počítám bude o dost těchto tématech a jejich vztazich mluvit. Probrat to naživo by určitě bylo zajímavější než se hádat přes net.  
Jdeš? Byl jsem minulej rok, a asi jen dvě vystoupení měla smysl, to co se týkalo antify bylo prostě směšný/trapný.

   anonymous: Můj point zase byl, že DsO nemají nazí koncept, nacek je jeden jejich člen. Proto mi ta hysterie přijde těžce přehnaná.   
a co na to tedy zbyli clenove kapely, kdyz je jen jeden z nich nacek, navic ten, ktery pise texty? tedy predpokladam, ze pise..

tech kapel, kde jen jeden clen byl "kontroverzni" (a klidne pred mnoha lety) a doplatila na to cela kapela, uz tu bylo vic. cely to tady chapu, ze jen proto, ze jedna kapela dela super muziku, je tady vetsina lidi ochotna tolerovat neco, co u jinych kapely by netolerovali. ale sam jsme zarnej priklad tyhle rozpolcenosti..

Můj point zase byl, že DsO nemají nazí koncept, nacek je jeden jejich člen. Proto mi ta hysterie přijde těžce přehnaná.

Jinak antikrestansky BM samozřejmě uz nic ultra sokujiciho není, ale některý formy satanismu pořád jsou dost transgresivni.

Mimochodem, ve čtvrtek je v Brne na filozofické fakultě konference na téma metal, sejtn, extremismus apod., kde se počítám bude o dost těchto tématech a jejich vztazich mluvit. Probrat to naživo by určitě bylo zajímavější než se hádat přes net.

nejsi nácek, ale domýšlíš si věci, co se tu píšou, až moc daleko. (pokud se vyjadřuješ na základě něčeho jiného, hoď to sem.)
rovnice je jasná - pokud si kupuješ něco od DsO, podporuješ člověka, kterej hraje na náckovskejch akcích. imo něco, o čem je dobré vědět. to je point mé "kampaně".
hrál bys v nenávistné blackmetalové kapele s přesvědčeným náckem?
jak píše Štěpán, pokud je Aspovo náckovství koncept, došel tak daleko, že je k nerozeznání od přesvědčení. vzhledem k tomu, že se rozhoduju na dálku, docházím k závěrům, které tu prezentuju.
ten můj komentář o textech DsO možná vyzněl jinak, než měl - předpokládám, že jejich texty nejsou nacistické. nenávist vůči všemu není nacismus, ale druh eskapismu. vadí mi právě rasismus, antisemitismus, suprematismus, který se v dalších Aspovo projektech evidentně vyskytují.

bavíme se tady o tom, protože jsme na hudebním webu, black metal je nám blízký a zajímá nás. to naprosto neznamená, že nás víc neděsí uslintanej Kubera. nejsme přesvědčení, že tím zachraňujeme svět. když už, zajímavější je ptát se, jaká je spojitost mezi lidovým rasismem (aka nejsem rasista, ale) a hajlovačkou. jak jsou daleko od sebe. viz Josef.

jinak samozřejmě levicovej hc-bm (nevybavuju si teď vyloženě politickej post-black) bude schválen liberální menšinou, ale má potenciál nasrat daleko víc lidí (nějakej silně konfrontační eko-bm by třeba mohl nakládat velmi pěkně). pokud se náhodou dostane mimo velmi úzkou skupinu blackmetalistů, jinak bude samozřejmě srát jen ortodoxní. stejně jako DsO neurazí majoritní společnost, protože ta o nich prostě neví, jsou jí jedno a i kdyby se o nich dozvěděla, bude je prostě ignorovat. a obecně.. antikřesťanskej bm v Evropě 21. století absolutně není něco antisociálního...

Tak jsem asi nácek, ale přijde mi jako blbost vést veřejné štvanice proti kapele, která v textech, v symbolice apod. nic náckovskýho nemá, kvůli tomu, že jeden její člen je jako jednotlivec pěknej nácek. Fakt mi nedělá problém dát to na úroveň antifáckých honů na nácky. Když to někoho uráží, ať to neposlouchá, ale ta kampaň proti DsO na sociálních sítích je už fakt v duchu "posloucháš to - podporuješ neonazi hnutí", což je totální kravina.


Osobně mi v black metalu ani nevadí "náckovství" ve stylu "naženeme svět do plynový komory, protože lidstvo je odpad, a přežije jen to nejsilnější zlo," protože to vnímám jako celkem logický pokračování blackový transgrese. Co mi vadí, jsou výzvy k bratříčkování bílých národů Evropy apod., a to hlavně proto, že to podle mě tahá do black metalu nechutný étos budovatelství čehosi. Beru, že Aspa je minimálně na hraně druhý kategorie, že je to fakt rasistický bílý supremacista. OK. Na druhou stranu v textech ani ostatní symbolice DsO tohle fakt nezaznívá, resp. možná v nějakým hlubokým podtextu o němž se dá akorát spekulovat. Už proto mi ta štvanice přijde totálně přehnaná.

co to je XIII. století?

Cca jak říká pepua. S rozdílem, že já teda nemám problém (a děti :) ) s poslechem prakticky čehokoliv, aneb ať si každej doma poslouchá klidně projevy Hitlera, když mu to dělá dobře na čuráka. Ale co mě štve/nechápu je právě ta bagatelizace a přehlížení "marginálií" a především názor, že dávat prachy, dělat reklamu a vůbec podporovat nágla je vlastně v pohodě/přijatelný. "...je tady pořád nějaký black metal, který štve a uráží majoritní společnost, a ne jen nějaký hodný, vykastrovaný post-black se sociálně kritickým poselstvím. " To je pěkná blbost, už jen proto, že i ten "hodný, vykastrovaný post-black se sociálně kritickým poselstvím" tu majoritní společnost taky štve a uráží :). A jako by neexistovala žádná volba něčeho mezi tím.
A to mi některý (!) Antifa štvanice přijdou taky přehnaný (aneb "před 20 lety někdo něco s někým").
Mimochodem desky XIII. století by se měly pálit především kvůli hudebnímu obsahu :)