Login Search
DEATHSPELL OMEGA - The Synarchy of Molten Bones

DEATHSPELL OMEGA - The Synarchy of Molten Bones

Autor: 100 Uživatelé: 90

Přispěj do diskuze

přidat komentář

zobrazit vše

tak ODS tyvole….to je SPD "pro lepší" a to mám toho nudaře Fialu docela i rád a musí se co tejden facepalmovat…
a tak vcelku marginálně se hajluje na spd demo na václaváku…. obojí k hovnu

Srovnávat podporu evidentního nácka roku 2019 s kapelou z pravěku, to už vyžaduje nějaký fištrón, to se ti musí uznat. Za další, ne každý, kdo se vymezí proti neonacismu je hned Antifa-like, já považuji za správné se proti osobě Apsy vymezit a jediný, kdo na tom tratí, jsem já, dobrovolně jsem se vzdal poslechu určitě zajímavé desky, a ještě tady ztracím čas vypisováním argumentů.

   anonymous:
Nakonec si položím otázku, kdo reálně napáchá víc špatnýho: Nějaký a(nti)sociální metalista, který na koncertech hajluje a vyřvává ódy na Auschwitz, ať už z přesvědčení nebo z provokace, ale jeho společenský dopad mimo úzký pole scény je minimální až nulový, nebo politik, který z pozice vysokýho ústavního činitele typu předseda senátu pouští v bývalým koncentráku v Terezíně z huby blitky o tom, jak jsou feministky nová totalita připomínající nácky? Odpovím si celkem jasným způsobem. Prostě - řešíte marginální kraviny místo podstatných problémů.
  
V tomhle případě napáchá nejvíce špatného dav, který náckovi ale ani předsedovi senátu nedá najevo, že si o té věci myslí, že je to za hranou. A vůbec nejhorší je každodenní přehlížení "marginálních" rasistických názorů, kterými je společnost prolezlá. A znovu říkám, nejsem žádný aktivista, jsem fotr dvou dětí, který vnímá, co dnes spousta lidí v mém okolí vyslovuje nahlas a hlavně se to nebojí vyslovit ani před dětmi. Aspa by jim k tomu třeba mohl zahajlovat.

Rozumný pohledy v téhle diskusi, která je poměrně dost o hovnech (pardon): Dalihrob a Mizzy.
Aspa je jako osobnost nácek a taky asi poměrně dost magor; DsO neonacistická skupina nejsou, když si člověk přečte texty z novýho alba, může si je interpretovat asi sto různými způsoby a ano, v rámci jedné z těch sto interpretací tam jde najít aluze na vyhlazovací tábory. No hrůza. Čím dál víc bují tyhle Antifa-like hysterie kolem BM kapel, tím víc si říkám, že díky Satanovi za to, že je tady pořád nějaký black metal, který štve a uráží majoritní společnost, a ne jen nějaký hodný, vykastrovaný post-black se sociálně kritickým poselstvím.
Mimochodem, všichni tihle anti-BM farizeové by měli s okamžitou platností spálit třeba desky XIII. Století, protože když si člověk přečte texty předchůdce té kapely HNF, tak jsou mnohdy o level víc fašos (ano, vím, jak to bylo kolem roku 90 s punks, skinheads atd.) než většina black metalu. Petr Štěpán na hranici.
Nakonec si položím otázku, kdo reálně napáchá víc špatnýho: Nějaký a(nti)sociální metalista, který na koncertech hajluje a vyřvává ódy na Auschwitz, ať už z přesvědčení nebo z provokace, ale jeho společenský dopad mimo úzký pole scény je minimální až nulový, nebo politik, který z pozice vysokýho ústavního činitele typu předseda senátu pouští v bývalým koncentráku v Terezíně z huby blitky o tom, jak jsou feministky nová totalita připomínající nácky? Odpovím si celkem jasným způsobem. Prostě - řešíte marginální kraviny místo podstatných problémů.

brutusáčkovi se omlouvám jsou tu ještě větší pacienti v diskusi než on

ty mě to příjde že spíš ten brutusáček je zralý na bohunice tak to neposlouchej pusti si idola KLUSE pusti si solárko at ti svítí sluníčko a neblázni

Ty jo, vždycky bylo tak snadný sejmout ns kapelu/lidi v ní protože z 99,9 % tvořili totální mrdku.
Ale ejhle. Hudebně DsO dost žeru, přes diss a mathy jsem se k nim dostal a následně pak, pokud se pamatuji tak od Adolfa, dozvěděl, že Aspa je takovejhle čůrák a upřímně vždy když DsO poslouchám tak ta otázka/dilema mi vyvstane a poslech „neusnadňuje/kurví“. Takže odpověď je:

   pepua: Opravdu je to až takhle jednoduché, a nebojte se napsat, že s tím problém nemáte.  
Mám
Aspu nikterak neomlouvá to že DsO dělá geniální, pro mě, hudbu. Takže je to pat, i když vlastně je to jednoduchý, ano, poslouchám nácka. Mptrosky jsem pokradl a přiznám se, že dostane 17 eček za triko a obávám se, že kdyby hráli naživo tak bych šel.
Snad mi bude odpuštěno, když jsem párkrát podpořil kliniku a kasičku gnwp na fluffu, hehe. Jen doufám, že semnou budete ještě kamarádit (lol).

Je pro mě zajímavý sledovat jak kdo to má nastavený kdy pro někoho je nepřípustný už to že člověk je ns ale hraje v kapela která není.
Pro někoho až když je kapela ns a pak jsou lidi, kteří to neřeší. Případně pro samotné kapely/hráče, viz kauza Mgla a souputnictví Deus Mortem, kdy ten exponovaný bubeník je už fakt echt. To už se Mlhaři fakt nemůžou divit, u nich si ale myslim, že to fakt neřeší, ale je to jen můj dojem/poznámka pod čarou.

   anonymous: Osobně si myslím, že bm je dnes na vzestupu proto, že je to jeden z mála žádnrů, který se bere stoprocentně vážně, žádná ironie a odstup - a navíc jsou tu i transgresivní momenty, možná ne pro nás, kteří se v něm pohybujeme 20+ let, ale pro mladé nejspíš ano. A z nich bude ns (především estetika, ale asi i ideologie) nejvýraznější.  
V podstatě ten "mýtus" kolem kapely je "win win". Geniální hudba, šílený texty, maniakální bubeník o kterým se neví kdo to je. Nedávají rozhovory, nehrajou živě a zpěvák je vyšinutej ns magor. Jestli BM trval na tom být kontroverzní tak v případě DsO je to až do dna.

haha, první odkaz po zadání mikko aspa do googlu https://varisverkosto.com/2019/03/the-influencers-of-the-finnish-ns-music-scene-part-3-mikko-aspa-of-northern-heritage-clandestine-blaze-vapaudenristi-sarvilevyt/

Jak naznačoval Dalihrob - po textový stránce je novinka takový peklo, že tohle by nemohl myslet (a ani přijímat) vážně ani nejvyhráblejší nágl pod sluncem. Nevěřím tomu, že by tímhle způsobem prezentovali svoje reálný postoje. Chápu to prostě jako uměleckej koncept, hodně kontroverzní popis možnýho scénáře konce světa/lidstva. Přesto fakt, že Aspa je nejspíš xenofobní hovado a zbytek kapely logicky nebude úplně na druhý straně názorovýho spektra, asi nejde popřít.

Po hudební stránce ale opět neskutečná kvalita, to je bez diskuze. Přestože mě letos třeba o něco víc sejmuli nový Misþyrming (a to mě debut moc nebavil)...