Login Search
DEATHSPELL OMEGA - The Synarchy of Molten Bones

DEATHSPELL OMEGA - The Synarchy of Molten Bones

Autor: 100 Uživatelé: 90

Přispěj do diskuze

přidat komentář

zobrazit vše

prosimvás, a můžem už si zahajlovat?

A co teprve takový Roadburn, což je ideologický protipól, kde ale hrál Aspa s Fleshpress, a nikomu to nevadilo :)

Aspa - taky jsem si dlouho nebyl jistý jak to s ním je, vždycky kolem přímých dotazů na ns spíš "mlžil", bohatá spolupráce se spoustou nácků je v bm (seitanžel) taky celkem běžná, ale v kontextu Vapaunderisti, zmíněné angažovanosti a podpoře "omylem vraha" nácka se už těžko věří tomu, že to nágl není. Resp. jestli i tohle je pořád "jen umění", tak to dotáhl tak daleko, že už je to vlastně jedno, jestli je to "jako" nebo "doopravdy". Mj. jsem se skoro nachytal na ten hákáč ve znaku kapely, než jsem si našel finský "cross of liberty" :). Nicméně na yt je video, kde hraje s vlajkou s white power znakem, na jiným se hajluje apod. Jo a je to docela sračka. Ad nařčení z pedofilie - vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby i na to časem oficiálně došlo.

   mIZZY: žánrku, který prakticky založila banda vrahů a dementů   
To by se Quorthon (a další lidi/kapely z 80. let) let divili, co o nich tvrdíš :). A vůbec ty tvoje generalizace a (ani ne) polopravdy v tom tvým příspevku, to je dílo. Mj. Apollyon hrál v DHG v 96-99 a v Gorgoroth 2003-4, 2 roky před znásilňovacím incidentem, takže nevím, proč ho tam taháš. Popotahování Aldrahna za to, že hrál s "Vargoro řidičem" (tolik jeho spoluúčast) Snorrem taky není zrovna relevantní - a celkově mi přijde to znovu a opět dokola jak u blbejch vytahování 25+ let starých případů (mj. i s příhlédnutím ke kontextu/ům, věku pachatelů, k tomu, že si trest odseděli a dneska jsou to, až na Varga, dle všeho jiný lidi, atd. atd.) v souvislosti se žhavou současností dost mimo. Aneb jak píše js. To bychom pak museli brát i 19 let starý přiblblý rozhovory jako naprosto relevantní i dnes. I když, zrovna u DsO to v souvislosti s texty novýho alba vypadá jako konečně solidní "coming out" po letech dohadů :)

Já myslím, že o Aspovi není potřeba o tom nějak moc hluboce filozofovat. Stačí si odpovědět na otázku, zda chci koupí desky DSO přímo podpořit človkěka, kterej vystoupil na týhle akci.
whiterebelsfinland.blogspot.com/2013/08/nordic-summer-fest-2013.html
A rok 2013 rozhodně není žádnej metalovej pravěk. Opravdu je to až takhle jednoduché, a nebojte se napsat, že s tím problém nemáte.

   anonymous: jak psal Leif, The Furnaces of Palingenesis se v tomhle kontextu fakt nabízí číst jako vyhlazovací tábory. (byť to rozhodně není jednoznačný.)  
z nějakýho článku o finským ns: Vapaudenristi also communicate the idea of palingenesis, the return to an imaginary golden age of a united people. This is by many fascists supposed to be achieved through a civil war...

Osobně si myslím, že bm je dnes na vzestupu proto, že je to jeden z mála žádnrů, který se bere stoprocentně vážně, žádná ironie a odstup - a navíc jsou tu i transgresivní momenty, možná ne pro nás, kteří se v něm pohybujeme 20+ let, ale pro mladé nejspíš ano. A z nich bude ns (především estetika, ale asi i ideologie) nejvýraznější.

Ono stačí sledovat, kolik se poslední dobou koná vyprodaných BM festivalů všude po světě a jak počty blackmetalových kapel vytláčejí jiné žánry na fesťácích. Si pamatuju ročníky, kdy na Brutale hrálo pořádných BM kapel, že bys to na prstech jedné ruky spočítal, a koukni na poslední ročníky. Těch nových kapel a labelů je taky hromada, a veškeré vinylové repressy se taky nedělají jen proto, aby na ně padal prach :)

Dalihrob: jo, něco takovýho mě zajímalo) s tím Aspou jsem to vnímal podobně, odkazovanej článek mě donutil to přehodnotit.

se zabitím vs. vraždou máš asi pravdu, já to pochopil tak, že někoho zmlátili a přehnali to..

ta perspektiva v textech je otázka, můžeš mít pravdu, co jsem na to letmo koukal, je to takovej popis hnusný nadvlády, na druhou stranu, nejde o suprematistickej pohled "bm elity", která fantazíruje o podrobení mas? jak psal Leif, The Furnaces of Palingenesis se v tomhle kontextu fakt nabízí číst jako vyhlazovací tábory. (byť to rozhodně není jednoznačný.) a Synarchy of Molten Bones je pak taky otázka.

nemyslím si, že kontroverze těm kapelám jen pomáhá (když jsem začínal poslouchat bm, čemukoli s označením nsbm jsem se vyhýbal), ale ignorovat tenhle aspekt se nedá. to, nakolik mají smysl akce motivované morálkou, které nemají výsledky, je další věc.p

Mizzy: ad vrah vs nácek - no, to je zajímavá otázka. vnímám tam asi jednak historickej odstup, jednak z perspektivy izolovanej čin (a hudbu pak jako dokument šílený doby, art brut) vs. nenávistná antisociální propaganda. každopádně ani vrahovi, ani náckovi nebudu dávat peníze a nebudu propagovat jeho věci (nebo jen velmi omezeně). jak nad tím tak přemýšlím, přišlo mi tehdy divný, že s Emperor hrál Faust. zkusím se nad tímhle zamyslet..
ad Deus Mortem, zajímavý.p
ad počet fanoušků - sleduješ nějaký prodeje / počty followerů, nebo to prostě vnímáš na koncertech / sociálních sítích?

Jde o to, že mě docela zaráží, když někomu nevadí poslouchat hudbu lidí, kteří regulérně spáchali vraždu nebo napadení, ale "pouhá" politická angažovanost je už přes čáru.
Minimálně Aldrahn přímo spolupracoval se Snorrem, kterej byl odsouzen jako spolupachatel vraždy, Apollyon taky hrál v Gorgoroth s lidma, co seděli za znásilnění atd., takže ano, aji zde najdeš konexe. Záleží, jak moc se v tom chceš rýpat. Ale o to tady nejde, nikde jsem nenapsal, že to je pravidlo. Na druhou stranu mi řekni, kolik lidí poslouchá DHG, ale opovrhují Mayhem?
Jinak obecně přibývá fanoušků black metalu, Mayhem, Bruzum nebo i Deathspell Omega, takže s tím, co se dělo/děje, je evidentně čím dál více lidí OK. A i vzhledem k natočení mrdky jménem Lords of Chaos si troufám říct, že tomu tak opravdu je. Fascinování ale samozřejmě nemusí dosahovat úrovně, že dané činy začneš provozovat nebo schvalovat.
A čím více se o něčem mluví, tím více lidí se o tom dozví, a tím více lidí si jejich desky koupí. Mayhem, Gorgoroth a dalším se to osvědčilo. Těch lidí ze základny fanoušků DsO, kteří si aktivně kupují jejich merch, nějaká Aspa kauza nerozhodí (většina o tom ví nebo jim je ukradená). Pár Američanů možná smaže MPtrojky, a tím to hasne. Koneckonců, Deus Mortem po aféře s letošním turné Mgla/Revenge taky rapidně stoupl prodej desek.
Pedofilie byla spíše rýpnutím do jedné z mnoha věcí, za které je Aspa nenáviděn. Kdyby se někde prokázalo, že je opravdu problematickým pedofilem, tak by mi to už vadilo více než méně.