Login Search
LYCHGATE - Also Sprach Futura

LYCHGATE - Also Sprach Futura

Autor: 80 Uživatelé: 85

Přispěj do diskuze

přidat komentář

zobrazit vše

výtečnej matroš! vlivy tam vylejzaj, ale forma je osobita a varhany jedinecny. Progeny jako song masakr, ta rytmika jak maka a bubenik pritom akcentuje, top!

po dalších posleších se přidám, fakt výborné EP. a rozhovor taky zajímavý, dík!

Předchozí nahrávky Lychgate mi z nějakého důvodu nesedly, ale tohle EP se mi líbí fakt hodně. Na Bardu je s kapelou fajn rozhovor pokud ho náhodou někdo ještě nečetl.

www.bardomethodology.com/articles/2019/10/02/lychgate-interview/

A teď si představte, že takový varhany mívají až 61 kláves. To je hnedle 61 black metalovejch kapel.

Na Lychgate je nejlepší, že jako jedna z hrozně mála kapel umí do extrémního metalu zapojit klávesy, a to hned natolik složitý a náročný nástroj, jako jsou varhany. 99,9% tvrdých metalů by si s tím neporadilo ani z desetiny tak. Většinou tohle končí u nějakýho intra/intermezza, případně ty klávesový nástroje jedou primitivní kvazi-sopránovou linku (klasicky v black metalu). Tady je to fakt zažraný přímo do jádra muziky jak žíravina, a jak se v recenzi dobře poznamenává - často to spíš přidává na chaosu a bouřlivosti než že by to zjemňovalo, jak bývá obvyklý. Je vidět, že chlapi fakt o muzice přemýšlejí a umějí o ní přemýšlet.

každý správný worshiper hodnotí zásadně 33/10 neasi :D

11/10 neuznávám :), 10/10 je jen pro pár nejlepších a nejgeniálnějších desek všech dob, většinou žánrových milníků (ale těm můžu dát i 9,5, nebo 9... záleží jak moc je to silný/významný pro mě osobně) apod., dost cením originalitu, "předběhnutí doby", taky něco ve stylu - jak moc mi to přijde "velký umění" :) apod. ... no, by bylo na dlouho, zohledňuju tam hodně faktorů, byť základ je samozřejmě poměr baví / nebaví. To, že něco protáčím tak často, že se mi to dobře poslouchá, je to trvanlivý, navíc v tomhle případě tomu nahrává i délka materiálu, ještě neznamená, že to považuju za jednu z nej-"cokoliv" desek vůbec/žánru, že jsem z toho úplně vyndanej a že mi to přijde úplně dokonalý. Ono je to i tím, že mě zvláště v metalu v posledních letech nějak víc baví máloco, většinou hned slyším, co mi na tom bude vadit a tak spoustu věcí docela brzo odložím, nebo ani nedoposlouchám a upnu se na něco, co mi prostě "sedí" a nemusí to být vyloženě "dechberoucí" a geniální. Ale jo, stává se mi to taky čím dál vzácněji, že bych něco točil takhle intenzivně. Každopádně 8/10 považuju za hodně silnej nadprůměr a znamená to něco jako "velmi dobrá až (třeba místy) skvělá deska". Lepší metal jsem neslyšel minimálně od loňskýho listopadu.

k lychgate nemůžu dodat nic (mě tenhle materiál bavil daleko nejvíc z jejich discog), ale něco jiného bych okomentoval: slyšet něco měsíc i vícekrát denně (!) tak to nerozumím tvýmu stylu bodování, jestli to není 10-11/10. To se mi nestalo ... no stane se to tak jednou za rok, že něco slyším 30(+) krát. a ne každej rok.