Login Search
OPETH - In Cauda Venenum

OPETH - In Cauda Venenum

Autor: 83 Uživatelé: 76

Přispěj do diskuze

přidat komentář

Popol Vuh může být, ty zas neznám moc já :-) Kde tam jsou TD? Třeba tady: https://www.youtube.com/watch?v=URssLwPXkVk
Ale pro upřesnění, šlo mi o tu pulsující elektroniku, ne o chrámový sbor. Jinak novější tvorbou Opeth jsem se proposlouchával pár měsíců, chvilku trvalo, než to vylezlo...

mi ten začátek Livets trädgård přijde jako přímý odkaz na Brüder Des Schattens - Söhne Des Lichts od Popol Vuh (kde šlo snad o nějaký mnichovský chrámový sbor), nebo jako by se snažili imitovat i "choir-organ" z Aguirre (www.popolvuh.nl/d/pvchoir), konec konců spoustu let na koncertech Opeth pouštěli jako intro Through Pain to Heaven a Åkerfeldt se nechával fotit v triku s motivem z Herzogova Nosferatu :) ... kde mají něco hodně podobnýho Tangerine Dream ? (moc je neznám, nikdy mě od nich nic moc nezaujalo)

jinak, sice jsem to tuším zatím ani jednou celý nedoposlouchal, ale asi je to z těch posledních post-Watershed desek nejlepší/nejposlouchatelnější, některý skladby/pasáže se mi celkem líbily, místy je to ale takový až moc "retro-kýčovitý" (nebo jak to říct) a některý Mikaelovo zpěvy až moc "teplý/hezký" :) ... nemám problém s tím, že už to není metal (byť tohle je chvílema na hraně) a že už tam není growl, třeba Damnation je jemnější než cokoliv z post-Watershed éry a mám ho moc rád, ale ty nový desky mě prostě (moc) neberou... ani atmosférou, ani strukturou atd.