Login Search
YAIR ELAZAR GLOTMAN & MATS ERLANDSSON - Negative Chambers

YAIR ELAZAR GLOTMAN & MATS ERLANDSSON - Negative Chambers

Autor: 80 Uživatelé: 80

Přispěj do diskuze

přidat komentář

www.soundcloud.com/fatcatrecords/yair-elazar-glotman-mats-erlandsson-fro
první skladba z druhý společný desky, vyjde v květnu, hraje tam i mj. Hilary Jeffery (pozounista z Kilimanjara/Mount Fuji...), pěkný je to

www.viktoryair.bandcamp.com/album/vast
tentokrát jen smyčce (který ale třeba v Life a Ocean chvíli zní i trochu jako flétna?), dobrý je to, dík JSt za upozornění

   AddSatan: jo zvlášť u té první skladby mě to taky hned napadlo ... mě to asi i sedí víc než Wissem, ten je občas až moc minimalistický/strohý... tohle je přece jen o něco "barevnější/vrstevnatější/bohatší" atd.
s tou starodávností jo, působí to tak, ale není to jen "revival" nějaký starý/tradiční hudby ... něco jak JSt psal u Gonzales & Steenkiste "folk, jak se nestal", nebo tak nějak... co to přesně je nevím a jestli to má mít uchopitelnou formu taky ne, přijde mi, že napůl jo, napůl ne, a tak mi to vlastně vyhovuje :)
  
jo, Wisem me napadl spis pro formu toho zvuku a pro ten klid, ale urcite to zni jinak a je to muzikalnejsi uz jen tim, ze nastrojove je to bohatsi.
s tou starodavnosti... evokuje mi to nejaky zanikly kultury, jakoby se ve vzduchu primo nesly nejaky nevideny artefakty. a u uchopitelnosti jsem mel otaznik pro to, ze to bylo mysleno recnicky :) forma je volna, ale zase naky pravidla se tu dodrzujou, nebo to na me aspon tak pusobi, ale vyhovuje mi, jak je to nedaný a pritom fakt hudebni :)

   bizzaro: mě hned napadl Wissem a Only Lovers Left Alive. A tohle je co? Má to mít uchopitelnou formu? Zní to jako starodávná   

jo zvlášť u té první skladby mě to taky hned napadlo ... mě to asi i sedí víc než Wissem, ten je občas až moc minimalistický/strohý... tohle je přece jen o něco "barevnější/vrstevnatější/bohatší" atd. ... a ty další skladby míří/jsou přece jen o kousek (nebo i víc než kousek) jinde... s tou starodávností jo, působí to tak, ale není to jen "revival" nějaký starý/tradiční hudby ... něco jak JSt psal u Gonzales & Steenkiste "folk, jak se nestal", nebo tak nějak... co to přesně je nevím a jestli to má mít uchopitelnou formu taky ne, přijde mi, že napůl jo, napůl ne, a tak mi to vlastně vyhovuje :)

jinak Glotman loni vydal i "sólovku", ta zní docela dost jako The Necks (i nástrojový složení je stejný) a je taky dobrá... předchozí Études mají celkem blízko k Negative Chambers (a Mohammad), ale je to (nejspíš) celý složený na kontrabas...

a pak pod pseudonymem KETEV dělá elektroniku - takový ambientní (post-?) techno/noise/experimental, taky pěkný...
https://yairelazarglotman.bandcamp.com/music
https://soundcloud.com/ketev

i Erlandssonovo ambient/noise/drone věci jsou fajn:
https://matserlandsson-poshisolation.bandcamp.com/

jo, při poslechu mě hned napadl Wissem a Only Lovers Left Alive. A tohle je co? Má to mít uchopitelnou formu? Zní to jako starodávná, meditativní, esoterická… atmosférická hudba... neruší, tak ňák splývá s posluchačem, super tip, baví!