Login Search

MICHAEL GIRA a SWANS se po dvaceti šesti letech vrátí do Brna

Swans

Na jaře 2013 se Swans v rámci pokračování turné k aktuálnímu albu The Seer vrací do Evropy a ani tentokrát nevynechají Českou republiku. Po fantastickém pražském vystoupení na sklonku listopadu vystoupí ve čtvrtek 14. března v brněnském klubu Fléda. V jihomoravské metropoli se objeví poprvé od památného vystoupení v roce 1987. Před Swans vystoupí v sólovém programu leader Xiu Xiu Jamie Stewart. Vstupenky v hodnotě 450 Kč jsou v prodeji v sítích Ticketstream a Ticketportal (+ obvyklé poplatky), na Bárečku Flédy, v prodejně Indies a DPL – Student Agency. V den koncertu budou lístky k dispozici za cenu 550 Kč.

Swans (usa, Young God Records)
Jamie Stewart (of Xiu Xiu, usa)
čtvrtek 14. března 2013 20:00
Fléda, Štefánikova 24, Brno

vstupné: 450 Kč v předprodeji, 550 Kč na místě
předprodej: Ticketstream a Ticketportal, Báreček, Indies, DPL Student Agency
uvádějí Fléda, Scrape Sound a k.y.e.o.
Swans: www.facebook.com/pages/Swans/13879391977 
 informace:  www.fleda.cz |  www.scrapesound.org | www.kyeo.net

Když se Swans v roce 2010 vrátili s albem My Father Will Guide Me Up a Rope to the Sky, nikdo nemohl předpokládat, co se stane. Obrovský zájem, desítky oslavovaných koncertů, ale hlavně žádné vyvolávání nostalgií vonících vzpomínek. Posluchače fascinovala energie a síla, jež Michaela Giru a jeho suitu žene stále kupředu. Zápal kapely se nevyčerpal, Swans pokračovali s novým albem The Seer a dalším turné, v jehož rámci odehráli skvělý, téměř tříhodinový koncert před takřka vyprodaným Lucerna Music Barem v Praze. The Seer se během prosince objevilo vysoko snad ve všech výročních žebříčcích.

The Seer vznikal třicet let. Je vyvrcholením všech alb skupiny, stejně jako každého projektu, který jsem kdy stvořil a na kterém jsem se podílel a hudby, jak jsem si ji představoval. Není definitivní, tak jako písně na něm nejsou ukončené. Vznikaly u akustické kytary, aby byly upřesněny díky (nedocenitelné) pomoci přátel a následně mučeny a svedeny ve studiu. Nyní, jak se připravujeme na živé hraní, je čeká ještě větší kanibalismus a nucené vykrmování. Právě v tomhle momentu budou nadále donekonečna mutovat, nebo budou odhozeny.“

-- Michael Gira, Swans

Na The Seer hostují Akron/Family, zpěvačka newyorských Yeah Yeah Yeahs Karen O, hlukový mág Ben Frost, členové Low Mimi Parker a Alan Sparhawk, Grasshoper z Mercury Rev a k obrovskému překvapení také někdejší zpěvačka skupiny, Jarboe. Právě ona byla vedle Giry jedním z nejdůležitějších článků Swans v klíčovém období historie – a také jedním z důvodů rozpadu. Právě její současná účast potvrzuje, že se Michael Gira rozhodl přece jen bilancovat, ovšem samozřejmě zcela „po svém“. V roce 2012 uplynulo třicet let od založení skupiny a na oslavu jubilea Swans vydali pravděpodobně nejambicióznější a také dost možná nejlepší album své bohaté historie. Monstrózní úspěch The Seer to jenom potvrzuje. Není lepší čas pro návrat Swans do města, kde vystoupili poprvé ještě za hluboké totality, v září 1987.


Začátek akce: 20:00
Info: 450 Kč v předprodeji, 550 Kč na místě
Odkazy: Swans: Marast databáze Myspace Homepage Wikipedia
Last.FM: link
Facebook: link