Login Search

NEGATIVE SCANNER v Praze

18.11, Undergods' Ballroom and Bar (Nádražní 3, Praha), 20:00

Na obalu poslední desky je zachycena kytaristka Rebecca Valeriano-Flores s čerstvě vypadlým zubem, který jí kvůli vrozené vadě prasknul a později vypadnul. Její zdivočelý, z části nepřítomný výraz v kombinaci s černou dírou po chybějícím tesáku instinktivně navozuje náladu jejich poslední bezejmenné desky. Upachtěná negativita v kombinaci s pumpující a energickou rytmikou a dominantním ženským zpěvem jsou hlavními rysy čtyřčlenné kapely, která tenhle pátek 18. 11. prvně zavítá do Prahy.

Chicagská čtveřice vyznává klasickou rockovou sestavu, basa, bicí, zpěv, dvě kytary samozřejmě. Z hardcopunkových počátků, které se datují do roku 2012 se vyhráli až do současného post punkové zvuku, který upomene na kapely jako Wipers, Dead Moon nebo Middle Class. Jejich poslední deska vyšla letos na labelu Trouble In Mind, který na svém rostru schraňuje to nejlepší ze současné punk / psych / fuzz / garáž kytarovky a mimo Negatvie Scanner tam najdete desky od Night Birds, JC Satan nebo Jacco Gardnera.

V rámci jejich prvního evropského turné je v Praze doplní kapela Stárneš, ve které se sešla budějovická rocková smetánka, která nám naživo ukáže to, co mohli zažít jen máničky z Ann Arbor na prvních koncertech The Stooges. Začátek večera si vezme na starosti Raw Deal, free improv / kraut rock trio v čele s dobře známým kroutičem čudlíků Mollym.

Vstup na páteční koncert je 100 Kč do 20:30 a 150 Kč pro opozdilce.

Undergods' Ballroom and Bar je nově vznikající klub v útrobách sklepení na smíchovské ulici Nádražní 3.

https://negativescanner.bandcamp.com
https://www.youtube.com/watch?v=E2fZYk_mf0Y
https://soundcloud.com/rawdealspace/navrat-z-mise


Začátek akce: 20:00
Info: 100 / 150 Kč
Odkazy:
Facebook: link