Login Search

Noise Party vol.VII

NOISE PARTY vol.VII
26. - 27. 6. 2015

Letos to je už po sedmé, co se sejdeme na našem tradičním festivalu. Opět se uskuteční v panenské přírodě na Šumavě v kempu Rechle u obce Oseky na Prachaticku. Tam kde není telefonní signál a v říčce se nechá najít třeba zlato, nebo pivo. Bývalý letní tábor pro skautíky nám už poněkolikáté nabídne střechu nad hlavou. Můžete se těšit jako vždy na fotbalový turnaj, weird pong ping, spoustu skvělých kapel a pravou pohodu u ohně s tofu buřtem třeba.

Na spaní si můžeš postavit stan na louce, popřípadě lze pronajmout chatku. To ale musíš rychle napsat email na „naab@naab.cz“, protože jich je velmi omezený počet. S jídlem si taky hlavu nelámej, naše krásky tě hladem umřít nenechaj, a jestli jsi rypáček vybíravý, přivez si svoje, obchod je daleko a oheň bude! V baru si můžeš koupit pivo, kořalky, čaje, limonády, zkrátka nápoj dle vlastního výběru. Vem si ale sebou dostatek pitné vody, bar je přes noc zavřený a ráno je žízeň veliká. A toaletní papír se taky vždycky hodí.

Vstup letos bude stát 450,- na oba dny, 280,- pak na jeden den. Lze ale zakoupit lístky v předprodeji za cenu 390,- Kč buďto na baru Divadelního klubu v Českých Budějovicích, nebo si je můžete objednat online na www.naab.cz/predprodej.

Doplním snad už jen to, že startujem v pátek 26. 7. 2015 v 19:00. Celá akce proběhne za každého počasí.

Zahrají:

Jealousy Mountain Duo
Avantgardní free jazz, tak by se dala charakterizovat jejich hudba. Velmi ostřílení muzikanti z Německa, kteří tráví většinu svého času v dodávce na turné, se k nám opět přijedou podívat. Bubeníka Jorga sme mohli vidět nedávno ve Velbloudu s jeho druhou kapelou Nicoffeine. Vrstvené kytarové smyčky a až nadpozemské hry na bicí, jež dohromady jasně dávají pocit nikdy nekončícího tranzu. Jejich šou bývají opravdu velkolepým zážitkem. Náš hřeb večera!


Tohle z hrobu se navrátivší trio si jede v instrumentálním math rocku. Já v tom slyšim třeba i ozvěny brněnský alternativy 80. let a náznaky jazzu. Současná inkarnace zachovala dva původní členy ze sokolovských Negero a na bicích se nově zjevila nečekaná posila čímž se eá posouvaj do sféry genderově vyvážených kapel.

Kaplan Bros.
Srážka bicích s analogovou i digitální elektronikou a podle mnohých jedna z velkých nadějí nové české hudby. Personálně jde o sourozeneckou polovinu z Vložte Kočku, přičemž kluci tady rozvíjí a posouvaj postupy ze svý domovský formace za hranice běžnýho vnímání.

Kiss Me Kojak
Hukot přiveze z varnsdorfu svojí tlupu! Naposled jsme ho mohli vidět v River for Sale na druhý Noise Party. Tentokrát to bude ale o něco surovější. Kiss Me Kojak a jejich přímočarý noise rock s dvěma baskytarama, jež podporuje trubka osvěžujícím free jazzovým sklonem. Dohromady jde o velmi nekompromisní nářez!

Unkilled Worker Machine
Folkovej projekt Todda z Wollongong, kterej se přidáním bicích proměnil v regulérní dvojčlennou kapelu. Písničky tím ještě více zdrsněly, za což může hlavně primitivní animálnost Toddova projevu perfektně souznící s maniakální umanutostí Kákiny hry na bicí.

Zabloudila
Poněkud záhadný kolektiv fungující už nejmíň 25 let pod několikrát obměněným názvem. V první fázi tvorby se snad ještě dala hudba zařadit do ošidných škatulek experimentálního avantgardního jazz coru. Později se stává projev více noisovým a abstraktním. Nemám rád škatulkování, ale v tomhle konkrétním případě mi k tvorbě zabloudily nejvíc sedí termín no-wave. V tom smyslu, že nemaj žádný hranice. A vzhledem k povaze jejich hudby, která se odvíjí od momentální nálady je jistý jenom to, že půjde o zážitek jiného a v případě prvniček i nového druhu.

Mr. Nobody
Master blaster plzeňskýho podzemí. Hárající fena, trhnuvší se z dog lovers records, a s vlastní útočnou jednotkou pojmenovanou Dog Bless You šířící mocný hlukový vlny do celýho světa. Tenhle pán psů už má v nábojáku kolaboraci s Justinem Pearsonem a na cestě jsou i Bastard Noise. Na NP zahraje dva sety. Ten páteční bude sólo a noise, sobotní bude víc ambientní, navíc v kolaboraci s Cry of Humans, a pokřtíme přitom jejich novej sedmipalec.

White Wigwam
Minimalismus, atmosféra a trochu chladná elektronika upomínající třeba na Sister Body. Sólovej projekt Martina S., kterej má kořeny v Klangundkrach kolektivu, konkrétně v minulosti v Kašpar von Urbach, v současnosti působí v Rouilleux.

P.F.N.O.
Psychedelický flákač na odstřel nám na vlastní žádost zahraje jako poslední kapela v sobotu večer. Po delší pauze, kterou kluci měli kvůli divadlu, které většina z nich hraje, jsou opět na scéně. Velmi osobitý přístup kytaristy a zpěváka Víti Marčíka dělá z flákačů opravdu ojedinělou podívanou. V jejich hudbě můžeme slyšet například pozoun nebo klarinet, jež harmonicky korespondují s basou a podmanivými bicími.

India
Takovej hezkej krautík s tomi kopim (ex-BLACK TAR JESUS, MON INSOMNIE, LATVIRI, OUKKAVINI, sokolem (ex- NULY, SOXOL, SOXOO, HEJSCI, D'MIXOMATÓZA) a bejbišem (ex- PLANETY, ODEUR DE BEJBIŠ, AMBELLYN, KIDNEY TRAUMA, MURKY AJAR, KOCHEECH, TREMOLO, MIA WALLACE, AVERZE, VINCENT VEGA, DAT, BLACK TAR JESUS).

Lionel Dixit
Pardubické progresivní duo ve své hudbě fúzuje prvky free jazzu / noise rocku a syntezátorových experimentů s tribální rytmikou. Na kontě maj jednu kazetu stoned to death a obsedante! A v sestavě najdete lidi z Alvater Gebirge, Latviri nebo power violence nátěru Klutz.

Kidney Trauma
Bejbiš opět úřaduje za bicíma. Tentokrát s Dojčem na kytaru a Markétkou na basu. Kidney Trauma v sobě určitě nazapřou shoegazový nádech, ale nejde o žádnej dream pop.

Lem
Bratislavský Lem jsou pohrobci Oneironaut, který ste mohli vidět na loňskej Noise Party. Basák jim odešel do Silicon Valley a zbylý dva sirotci se rozhodli pokračovat ve dvou. Stylově se pohybujou na podobnej vlně math rocku jako Oneironaut.

Stárneš
kytara basa bicí zpěv. punk!

DJ Svěcení nové varny
Lilek rozjede svojí rockotéku, zní to hrozně, ale bejvá to fakt prča. Repráky vyhulený do červena, z nich se valí vosumdesátkovej metal a pod stejdží mosh pit!

Více info na www.naab.cz/noise-party
Mail: naab@naab.cz


Začátek akce: 19:00
Info: 390 Kč předprodej / 450 Kč oba dny / 280 Kč jeden den
Odkazy:
Facebook: link